Rugbiści na plaży zajęli czwarte miejsce

0
Fot. facebook.com/spartajarocin
Sparta Jarocin zajęła czwarte miejsce w turnieju Sopot Beach Rugby 2019. Choć zawody rozpoczęły się dla nich od zwycięstwa w grupie, faza pucharowa nie układała się już tak pomyślnie. Plan minimum został jednak zrealizowany.

Zespół Sparty Jarocin rozpoczął turniej Sopot Beach Rugby 2019 od zwycięstwa 6:1 nad Legią Warszawa. Przekonująca wygrana dodała skrzydeł drużynie, która w drugim spotkaniu zmierzyła się Mazovią Mińsk Mazowiecki 6:0. Trzecie spotkanie w fazie grupowej było zarówno pierwszym z zagraniczną drużyną podczas sopockiej rywalizacji. Golden Balls ze Szwajcarii nie byli w stanie przeciwstawić się sile ofensywnej Sparty i jarociński zespół odnotował kolejne przekonujące zwycięstwo 6:0.

W ćwierćfinale rywalem naszej drużyny była Alfa Bydgoszcz. Tutaj już nie było tak łatwo. Rywale Spartan zawiesili wysoko poprzeczkę. W regulaminowym czasie gry był remis. O zwycięzcy musiała zadecydować dogrywka. Górą ponownie była Sparta Jarocin, ale wygraną okupiła dwoma kontuzjami. To miało wpływ na dalszy przebieg turnieju. „W półfinale przegrywamy po równie zaciętym meczu z Banitami Poznań i w meczu o trzecie miejsce ulegamy Lechii Gdańsk” – relacjonują Spartanie.

Takie wyniki pozwoliły zająć jarocińskiej drużynie czwarte miejsce w turnieju, co było planem minimum w

Zobacz, jak Spartanie trenują na piasku

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick