DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rozwiązano umowę z dyrektor pleszewskiego MGOPS-u. Dlaczego?

Justyna Zawieja nie kieruje już Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pleszewie. Jej umowa została rozwiązana. Decyzję o tym podjął burmistrz Arkadiusz Ptak, który nie był zadowolony z efektów jej pracy, o czym czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez urząd w tej sprawie: „Głównym celem powołania Pani Dyrektor była poprawa poziomu zarządzania Ośrodkiem. Niestety, czas pokazał, że nie udało jej się tego zrealizować”.

Dotychczasowa dyrektor objęła to stanowisko w 2018 roku, zastępując wówczas Agnieszkę Kusiak, która także została odwołana ze stanowiska. Miało to miejsce pod koniec czerwca tamtego roku. Teraz podobny los spotkał Justynę Zawieję.

Na razie nie powołano nowej dyrektor. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, obowiązki szefowej MGOPS-u w Pleszewie będzie pełnić Dominika Frencel, która do tej pory była zastępcą dyrektora. „Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie zarządza największym budżetem spośród wszystkich jednostek organizacyjnych” – informuje urząd w krótkim oświadczeniu.

Do zadań ośrodka należą m.in.:przyznawanie i wypłacanie świadczeń, zarządzanie i rozwijanie infrastruktury socjalnej, pomoc osobom i rodzinom w odzyskaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie, pobudzanie aktywności społecznej w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych u osób i rodzin objętych opieką MGOPS-u i rozwijanie nowych form pomocy społecznej oraz samopomocy.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • N
  Nokaut

  czwartek, 19 sierpnia, 2021

  Tak pani Dominika dyrektor a Pani Malwina wice brawo panie burmistrzu

  Odpowiedz
 • Z
  ZNAWCA

  czwartek, 19 sierpnia, 2021

  Ha ha pani nowa dyrektor dlugo nie da rady 4 lata max

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz