Rozśpiewani nauczyciele dali koncert w konkatedrze

0
Doroczny „Koncert kolęd” dał w minioną sobotę ostrowski Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza. Publiczność usłyszała znane polskie i zagraniczne kolędy oraz utwory świąteczne. Wraz z rozśpiewanymi nauczycielami wystąpili muzycy oraz solistka Teatru Wielkiego w Łodzi Aleksandra Wiwała.

Był to już 31. „Koncert Kolęd” ostrowskiego Chóru Nauczycielskiego. Występ, który miał miejsce w sobotę, 18 stycznia w miejscowej konkatedrze, odbył się w ramach cyklu „Prezydent Miasta zaprasza”. Rozśpiewani nauczyciele przygotowywali się do niego od kilku miesięcy. – Przygotowania do tego styczniowego koncertu trwają zazwyczaj kilka miesięcy. To dla naszego zespołu jedno z najważniejszych koncertowych wydarzeń w roku, dlatego że odbywa się w nawiązaniu do najpiękniejszego okresu w ciągu roku, czyli świąt Bożego Narodzenia – mówi dyrygent chóru Janusz Lipiński.

Mimo że jest to już kolejny koncert, w którym biorę udział, nadal jest to duże przeżycie. Za każdym razem towarzyszą mu emocje i trema – mówi jeden z chórzystów Jan Welsandt.

W trakcie pierwszej połowy sobotniego koncertu publiczność usłyszała głównie kolędy polskie, a w drugiej – obce w tym m.in. angielskie, pieśń prawosławną czy francuską. Było też kilka nowych opracowań utworów, przygotowanych specjalnie na sobotni występ. Wraz z chórzystami prowadzonymi przez dyrygenta Janusza Lipińskiego kilka utworów zaśpiewała solistka Teatru Wielkiego w Łodzi – sopranistka Aleksandra Wiwała. Podczas koncertu zagrali także: pianista Łukasz Kryjom, Piotr Łyszczorz na wiolonczeli i Agata Radziszewska na instrumentach perkusyjnych.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick