Rozpylił gaz pieprzowy w autobusie. Ewakuowano pasażerów

0
Do rozpylenia gazu pieprzowego doszło w jednym z pojazdów Kaliskich Linii Autobusowych. Według świadków, którzy złożyli zeznania policji, doszło do sprzeczki między mężczyznami. Jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy. Wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani, na miejscu pojawiła się także karetka pogotowia ratunkowego.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do sprzeczki między trzema mężczyznami. Autobus zatrzymał się na jednym z przystanków, a dwóch pasażerów uniemożliwiło wejście do pojazdu trzeciemu. Wtedy rozpylił on gaz pieprzowy, a kierowca chwilę później ruszył – relacjonuje mł. asp. Anna Jawroska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Pasażerowie natychmiast poinformowali kierowcę, zostali oni ewakuowani z autobusu. Przewietrzono pojazd. Na miejscu pojawiła się także karetka pogotowia, ale żaden z podróżujących nie wymagał hospitalizacji.

Policja prowadzi działania w tej sprawie. – Będziemy zabezpieczać monitoring z autobusu, który pomoże nam ustalić dokładny przebieg zdarzeń – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Do incydentu doszło w autobusie linii 19E na wysokości ulic Górnośląskiej i Polnej w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick