Rozprawa Eryka J. „On nie grał w gry. Nadużywał tego rodzaju zachowań”

1
W Sądzie Okręgowym w Kaliszu odbyła się czwarta rozprawa w związku z morderstwem w Cerekwicy Starej, do której doszło w połowie marca 2018 roku. Przesłuchano siostrę i ciotkę Eryka J. Kilkukrotnie poruszono kwestię gier komputerowych, w które lubił grać oskarżony. Jak poinformował media obrońca Eryka J., "ten mężczyzna nie grał w gry. Nadużywał tego rodzaju zachowań". Kolejna rozprawa odbędzie się w maju.

Podczas czwartej rozprawy Eryka J., który jest oskarżony o zabicie dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzech kolejnych, przesłuchano siostrę oskarżonego oraz jego ciotkę. Kiedy zeznawała pierwsza z nich, poproszono media o opuszczenie sali przez wzgląd na możliwość zdradzenia wrażliwych informacji związanych np. z sytuacją rodzinną.

Podczas rozprawy kilkukrotnie przewijał się wątek gier komputerowych, w które lubił grać oskarżony. Do tej kwestii odniósł się w rozmowie z mediami jeden z obrońców oskarżonego adwokat Wojciech Wiza: – Ten mężczyzna nie grał w gry. I to wynika zarówno z akt sprawy, jak i zeznań świadków. że nadużywał tego rodzaju zachowań. A jeżeli nadużywał, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, które trzeba sprawdzić, czy nie był uzależniony.

Jak podkreślił, jest to jednostka chorobowa. W 2018 roku została ona wpisana na listę chorób przez Światową Organizację Zdrowia. – My sobie nie wymyślamy okoliczności na użytek tej sprawy. Trzeba sprawdzić, czy osoba, która siedzi na ławie oskarżonych pod najcięższym z zarzutów, nie jest uzależniona, nie jest chora i w związku z tym, czy może to mieć jakikolwiek wpływ na poczytalność – dodał.

Rozprawa została odroczona do 6 maja. Wówczas mają zostać przesłuchani biegli właśnie na okoliczność stwierdzenia albo wykluczenia uzależnienia. Ma zostać także przedstawiona pisemnie uzupełniona opinia na temat ran  zadanych poszkodowanym przez nożownika. – Ta kwestia nie do końca została wyrażona przez biegłych w swojej opinii. Uważam, że to było kluczowe w sprawie odroczenia rozprawy, aby uzyskać uzupełniającą opinię – powiedział Janusz Runowski, pełnomocnik oskarżycielek posiłkowych, a więc sióstr zaatakowanych przez Eryka J.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick