Rozpoczyna się długi weekend. Policyjne kontrole na drogach

0
Od 30 maja do 3 czerwca potrwa policyjna akcja "Długi weekend Boże Ciało 2018". Kierowcy muszą mieć się na baczności, bo jest to czas wzmożonych, policyjnych kontroli.

Funkcjonariusze będą się koncentrować przede wszystkim na upłynnianiu ruchu zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Surowo karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

Policjanci o szczególną ostrożność apelują 31 maja, kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających po drogach publicznych. – Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się zatorów policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy – informuje policja.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Policjanci przypominają też, że długi weekend to okazja dla złodziei. Jeśli planujemy wyjazd, nie zapomnijmy o zamknięciu drzwi i okien. W budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych. – Nie mówmy głośno o swoim wyjeździe. Nie zostawiajmy takich wiadomości na automatycznej sekretarce. Pamiętajmy także o zakręceniu kurków z wodą i gazem – apelują funkcjonariusze.

Weźmy też pod uwagę warunki pogodowe na drodze. Ładna pogoda sprawia, że wielu kierowców czuje się pewniej za kółkiem. Przez taką pewność siebie rośnie liczba wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick