Rozpacz, łzy i strach o bliskich. Ostrowianie solidarni z siostrami i braćmi z Ukrainy [WIDEO]

8
Wciągnięciem ukraińskiej flagi na maszt przed ostrowskim ratuszem rozpoczął się wiec poparcia dla Ukraińców. Wzięła w nim udział spora grupa osób pochodzących z tego kraju, którzy pracują i mieszkają w powiecie ostrowskim. Na jeden z masztów przed ratuszem wciągnięto ukraińską flagę.

Ten wieczór, podobnie jak cały dzień, przejdzie do historii. Na ostrowskim rynku, jak i w dziesiątkach miast w całej Polsce, zorganizowano wiec poparcia i solidarności z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą. Słowa o braciach i siostrach padały bardzo często z ust przedstawicieli różnych opcji politycznych. W czwartkowy wieczór wszyscy przemówili wspólnym głosem.

Przed ratuszem najpierw wygłosili przemówienia przedstawiciele samorządów (miejskiego, powiatowego i wojewódzkiego) oraz parlamentu, a następnie zaproszono do mikrofonu Ukraińców żyjących i mieszkających w powiecie ostrowskim.

Nie brakowało łez wzruszenia, płaczu, podziękowań i zapewnień, że – jak zostało powiedziane – bracia i siostry z Ukrainy – nie zostaną sami, a na gestach solidarności się nie skończy. Organizatorzy i gospodarze z ramienia miasta oraz powiatu zaprosili Ukraińców, by na koniec podeszli do nich i wspólnie zaśpiewali ukraińską piosenkę.

To był prawdziwy, niereżyserowany symbol jedności i braterstwa w chwili próby po napaści Rosji na Ukrainę. Innym symbolem czwartkowego wiecu było wciągnięcie na jeden z masztów przed ratuszem flagi Ukrainy przy akompaniamencie hymnu tego kraju. Powiewa ona pomiędzy biało-czerwoną flagą i flagą Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Dziewczyna z Ukrainy (Kristina ) z grupą znajomych organizuje transport spod granicy do Kalisza dla rodzin ukraińskich . Szuka osób dysponujących czasem i samochodem w sobotę 26 .02.2022 aby pomóc w tym transporcie. Jeśli ktoś może pomóc w ten sposób proszony jest o kontakt z nią.+48735138903
    Podajcie dalej jeśli możecie.

  2. Tak dla przypomnienia… Nasz wspaniały demokratyczny sojusznik USA wywołał około 60 konfliktów i wojen. Ilu ludzi zginęło ? Szkoda gadać.
    No ale w mediach to teraz bohaterzy razem z Bidenem na czele. Pożal się Boże.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick