Różne oblicza pierwszego dnia wiosny. 21 marca to nie tylko dzień wagarowicza

0
Pierwszy dzień wiosny przywitał nas zalegającymi resztkami śniegu i słońcem. Mało wiosenna pogoda może jednak nie przeszkodzić uczniom w wykorzystaniu "dnia wagarowicza". Ci, którzy zamiast w szkole zechcą spędzić dzień w innym miejscu, muszą liczyć się z tym, że spotkają policję i straż miejską.

Nie oznacza to, że funkcjonariusze będą kontrolować młodzież idącą chodnikami. Mundurowi chcą przeprowadzać wzmożone kontrole miejsc, w których może gromadzić się młodzież, a więc parki, tereny rekreacyjne oraz okolice szkół, gdzie uczniowie mogą chcieć się schronić, robiąc sobie przerywnik w nauce. Podobne kontrole zamierzają przeprowadzać dzisiaj policjanci m.in. w Jarocinie, o czym pisaliśmy kilka dni temu.

>> Obserwuj nas na Instagramie! <<

Wiele szkół decyduje się na zorganizowanie atrakcji dla uczniów, by ci nie opuszczali tego dnia lekcji, a jednocześnie choć przez chwilę odpoczęli od nauki. W poprzednich latach były to na przykład poczęstunki na świeżym powietrzu i sportowa rywalizacja. Niektórzy byli chętni również, by wybrać się do kina.

21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Pamięta o nim także Ostrów Wielkopolski. Dzisiaj na rynku spotkają się dzieci z przedszkoli, które będą obchodzić to święto ustanowione w 2005 roku. Będziemy tam z kamerą i możecie spodziewać się relacji na łamach portalu wlkp24.info. Pierwszy dzień wiosny to także Dzień Motyla. Uczniowie z ostrowskiej “czwórki” już w poprzednich latach przebierali się za te owady i zamieniali rynek w feerię barw.

Sposoby spędzania dnia wagarowicza zmieniały się na przestrzeni lat. Pochwalcie się, jak spędzaliście ten dzień w przeszłości i jakie macie pomysły, by zagospodarować ten czas dzisiaj? Czekamy na Wasze komentarze!

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick