DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rozmawiali o hejcie w szkołach. Młodzież ma z tym problemy...

Powodem dyskusji, które z młodzieżą prowadzi prezydent Beata Klimek są wydarzenia z 13. stycznia w Gdańsku, gdzie nożownik dokonał zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza. W Polsce zawrzało od dyskusji na temat mowy nienawiści, której pochodną było właśnie wydarzenia podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z młodzieżą o hejcie dyskutowano już w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator” oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Dzisiaj uczniowie SP nr 14 mogli podjąć ten trudny temat. – Styczniowe wydarzenia, atak na wybitnego samorządowca, absolutnie sprowokowały mnie, aby rozmawiać też na trudne tematy z młodymi ludźmi. Oni mówią, że hejt dotyka także ich, mówią czy sobie z tym radzą i jak. To są szczere, dwugodzinne rozmowy, a można by dyskutować jeszcze dłużej. Wierzę, że młodzież z tych spotkań będzie wychodzić jako lepsi ludzie – mówi Beata Klimek, prezydent miasta.

Faktycznie, młodzież o hejcie rozmawia chętnie. Wielu z nich nie boi się na forum przyzna, że była lub ciągle jest ofiarą słownej agresji. Niektórzy mają silne osobowości i radzą sobie z problemem sami, inni dopiero szukają rozwiązań. Jest w młodych ludziach jednak otwartość, która daje nadzieję, że z hejtem da się walczyć.

Relacja ze spotkania w Szkole Podstawowej nr 14 będzie jednym z tematów dzisiejszych „Wydarzeń” Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30. Zobaczcie także załączony materiał wideo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz