Rozdawali sadzonki za darmo. Przybliżamy cel akcji „SadziMY”

1
Buk, sosna, lipa i klon – to gatunki drzew, które w ramach akcji „SadziMY” rozdawali pracownicy Nadleśnictwa Antonin. Sadzonki można było odebrać za darmo i wkopać na przykład do przydomowego ogrodu, a potem dbać o nie i patrzeć, jak rosną. Wszystko po to, bo poszerzać świadomość ekologiczną, ale też sprawić, by wokół nas było więcej zieleni.

Akcja „SadziMY” odbywała się na terenie całej Polski już po raz czwarty. W czwartek i piątek na wszystkich chętnych przed siedzibą Nadleśnictwa Antonin czekały gotowe do posadzenia małe drzewka. – Zachęcamy do przychodzenia do nas całymi rodzinami, bo chcemy kształtować dobre nawyki ekologiczne już od najmłodszych lat – mówił Bartosz Kulawinek, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Antonin.

W tym roku do wyboru były cztery rodzaje drzew. Można było zaopatrzyć się w młode buki, sosny, klony i lipy. – Chodzi o to, by miejsca, w których żyjemy, na co dzień stawały się bardziej zielone. Drzewa oczyszczają powietrze, co więcej, takie gatunki jak lipa są miododajne, a ta cecha jest obecnie bardzo ważna i pożądana – dodaje Maciej Kempiński z Nadleśnictwa  Antonin.

Leśnicy w całej Polsce co roku sadzą ponad 500 milionów drzew, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia i zasobność lasów. Leśnicy zachęcają do tego też innych, bo drzew w obecnych czasach potrzeba jeszcze więcej. Do wydarzenia przystąpiły więc wszystkie nadleśnictwa w kraju.

Akcję swoim patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick