Rozczarowane inauguracją. Utracona szansa na zwycięstwo w doliczonym czasie gry

Chciały zacząć od zwycięstwa, rozpoczęły od remisu. Piłkarki Ostrovii 1909 nie są zadowolone z pierwszego meczu rozegranego w nowym sezonie. Tylko zremisowały na boisku w Jankowie Przygodzkimi z Unią Lublin 2:2. Oczekiwania były wyższe, bo i szansa na zwycięstwo była bardzo realna. – Nie cieszy nas ten remis. Zwycięstwo mieliśmy gdzieś w zanadrzu, ale też z drugiej strony trzeba się cieszyć, bo dziewczyny pokazały, że potrafią grać, były zespołem lepszym, przeważającym na boisku. Brakło troszeczkę skuteczności i koncentracji w niektórych sytuacjach. Myślę, że wyciągniemy wnioski po tym meczu i każdy następny będzie dużo lepszy powiedział po spotkaniu Łukasz Pawlak, trener Żeńskiej drużyny Ostrovii 1909.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik otworzyła w 56. minucie Aleksandra Krawiec, strzałem z 15 metrów. W 72. minucie wyrównała Marta Kazanecka. Najwięcej emocji nadeszło jednak w końcówce. W 90. minucie gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie i wydawało się, że piłkarki Ostrovii 1909 zdobędą trzy punkty. W ostatnich sekundach, bo w doliczonym czasie gry ponownie wyrównały zawodniczki z Lublina, a dokładnie Kaja Franaszczyk.

Taki gol boli tym bardziej, że padł po błędzie w obronie biało-czerwonych. O to miały pretensje piłkarki do siebie, ale nie brakowało też uwag pod adresem trójki sędziowskiej. – Nie jesteśmy zadowolone z tego wyniku, mimo że jest to remis, ponieważ miałyśmy przewagę na boisku i wiedziałyśmy, że możemy zdobyć tutaj pełną pulę. Aczkolwiek obie bramki, które straciłyśmy, padły po błędach sędziów. Najpierw piłka z autu, która była nasza, pozwala grać przeciwniczkom, a tak samo bramka, która padła, ze spalonego. Boczny sędzia podnosi chorągiewkę, a po chwili wycofuje się z decyzji – podkreśliła Ania Grajaszek.

Remis 2:2 ucieszył natomiast piłkarki Unii Lublin, które rzutem na taśmę wyrwały punkt z jednego z najdalszych wyjazdów. Taki wynik po bardzo długiej podróży musi cieszyć. Trener piłkarek Unii chwalił po meczu gospodynie. – Jestem pełen uznania dla zawodniczek tej drużyny. Widać, że jest to jeden z faworytów tej ligi. Dla nas jest to bardzo dobry wynik – ocenił Przemysław Delmanowicz.