Rozbudowa szpitala zakończona. Czas na ostatnie odbiory

0
Dobiegła końca warta 8,5 mln zł rozbudowa Szpitala Powiatowego w Jarocinie. W ostatnich dniach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przeprowadziły odbiory nowego skrzydła budynku. Na początku przyszłego tygodnia obiekt zostanie sprawdzony przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Prace związane z rozbudową lecznicy rozpoczęły się jesienią 2017 roku i zostały właśnie zakończone. Budynek został wyposażony w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz windy. Zgodnie z potrzebami wykonano także odpowiednie przyłącza centralnego ogrzewania. – Inspektorzy sprawdzali m.in. bezpieczeństwo przeciwpożarowe, zgodność wykonanych prac z projektem, kontrolowali również, czy nie ma technicznych niedociągnięć mogących wpłynąć na bezpieczeństwo budynku, a co za tym idzie – osób w nim przebywających. Wszystko jest w najlepszym porządku i czekamy na ostateczną decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dzięki której możliwe będzie przeprowadzenie zaplanowanych oddziałów – mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala.

CZYTAJ: Ruszyła rozbudowa szpitala w Jarocinie

Osobną kontrolę przeprowadził także zespół nadzorujący pracę z ramienia szpitala. Przyjrzano się stolarce okiennej, drzwiowej, sprawdzono materiały, których użyto do budowy. Sprawdzono także podłączenie instalacji elektrycznej i sanitarnej. – Sprawdziliśmy praktycznie wszystko, co znajduje się w budynku. To pozwoliło uniknąć niepotrzebnych problemów – dodaje prezes Mazurek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick