Rozbrzmiały kolędy w kościele w Górznie

0
Za nami czwarty z pięciu zaplanowanych koncertów kolęd, jakie odbywają się w kościołach na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. W niedzielę odbył się koncert w Górznie. Ostatni natomiast już za tydzień – w Wysocku Wielkim.

Koncerty kolęd odbywają się w niemal każdą niedzielę stycznia na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Czwarty z pięciu zaplanowanych miał miejsce wczoraj, 26 stycznia, w kościele Górznie.

– Formuła tych koncertów, które odbywają się już od pięciu lat, przyjęła się. W tym roku do kolędowania zaprosiliśmy twórców z giny Ostrów Wielkopolski – mówi zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś.

Podczas koncertów występują twórcy z gminy Ostrów Wielkopolski, związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wysocku Wielkim – wokaliści i muzycy. W kościele w Górznie po raz kolejny starszym wokalistom towarzyszyły też dziewczynki z zespołu Wtórkowianki.

Kolędy prezentowane podczas koncertów mają tradycyjny charakter, choć okraszone są jazzowymi elementami za sprawą saksofonisty Roberta Matuszewskiego.

Koncerty organizowane są przez gminę Ostrów Wielkopolski i Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim. Ostatni, piąty koncert z cyklu, odbędzie się w kościele w Wysocku Wielkim. Zaplanowany jest on na niedzielę, 2 lutego, w samo południe.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick