DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rozbrzmiały kolędy w kościele w Górznie

Koncerty kolęd odbywają się w niemal każdą niedzielę stycznia na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Czwarty z pięciu zaplanowanych miał miejsce wczoraj, 26 stycznia, w kościele Górznie.

– Formuła tych koncertów, które odbywają się już od pięciu lat, przyjęła się. W tym roku do kolędowania zaprosiliśmy twórców z giny Ostrów Wielkopolski – mówi zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś.

Podczas koncertów występują twórcy z gminy Ostrów Wielkopolski, związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wysocku Wielkim – wokaliści i muzycy. W kościele w Górznie po raz kolejny starszym wokalistom towarzyszyły też dziewczynki z zespołu Wtórkowianki.

Kolędy prezentowane podczas koncertów mają tradycyjny charakter, choć okraszone są jazzowymi elementami za sprawą saksofonisty Roberta Matuszewskiego.

Koncerty organizowane są przez gminę Ostrów Wielkopolski i Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim. Ostatni, piąty koncert z cyklu, odbędzie się w kościele w Wysocku Wielkim. Zaplanowany jest on na niedzielę, 2 lutego, w samo południe.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz