Rozbój w Pleszewie? Policja zatrzymała trzy osoby

0
zdjęcie poglądowe
Pleszewscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie rozboju na 39-letnim mieszkańcu Pleszewa. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pobili go i zażądali pieniędzy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Mieli go pobić i zażądać pieniędzy. Do takiej sceny miało dojść na ul. Krzywoustego w Pleszewie. Policjanci z tego powiatu badają sprawę rzekomego rozboju na 39-letnim mieszkańcu tej miejscowości. W związku z nią zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju.

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do komendy w sobotę, 26 listopada po 23.00. Na miejscu zdarzenia zastano 39-latka oraz jego kolegę.Jak ustalono, w momencie gdy mężczyzna przechodził obok sklepu, został uderzony w tył głowy. Uderzenie było na tyle silne, że 39-latek przewrócił się. Wtedy napastnicy zaczęli kopać go po całym ciele, a następnie zażądali od niego pieniędzy. Mężczyzna w obawie o swoje życie przekazał im gotówkę – wyjaśniają policjanci.

Funkcjonariusze ustalili, że osobami, które miały tego dokonać, mogli być mężczyźni w wieku 26, 28 i 30 lat. – Do (ich – red.) zatrzymania doszło kilkaset metrów od miejsca, w którym doszło do pobicia. Przestępcy byli nietrzeźwi. Mieli po 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju – dodają.

Policjanci ustalili, że to nie pierwszy konflikt z prawem mężczyzn, którym postawiono zarzut. Wcześniej byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. – 26-latek działał w warunkach recydywy podstawowej. 29 listopada sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu – zaznaczają pleszewscy funkcjonariusze.

Grozi im do 12 lat więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick