Rozbito grupę sutenerów. Działali m.in. w Kaliszu

0
Fot. KWP Poznań
Policja oraz prokuratura zajmują się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kuplerstwem i sutenerstwem na terenie kilku województw, m.in. Wielkopolski, a konkretniej Kalisza. "Mózgiem" grupy okazała się 40-letnia mieszkanka Głogowa, która zarządzała mieszkaniowymi agencjami towarzyskimi.

Grupa przestępcza miała powstać w lipcu 2019 roku, a założona została przez 40-letnią Annę S. z Głogowa. Kobieta ta zarządzała mieszkaniowymi agencjami towarzyskimi zlokalizowanymi na terenie Głogowa i Wałbrzycha. Ponadto sieć „domówek” tworzyły także wynajmowane przez nią cyklicznie lokale, umiejscowione m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Koninie, Nowym Tomyślu, Kaliszu i Gorzowie Wielkopolskim.

Tam dochodziło do prostytucji, które do agencji były werbowane za pośrednictwem erotycznych portali internetowych. Z Anną S. współpracowały Katarzyna C. oraz Oliwia A. – Pierwsza z kobiet obsługiwała wskazane na portalach erotycznych telefony i kierowała dzwoniących klientów do konkretnego lokalu. Rolą Oliwii A. było natomiast m.in. pośredniczenie w rozliczeniach pieniężnych pomiędzy prostytuującymi się kobietami a Anną S. – informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Kierująca grupą oraz telefonistka zostały aresztowane na trzy miesiące. Zarzuty usłyszało łącznie osiem osób. – Są podejrzani o uczynienie sobie stałego źródła dochodu z ułatwiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych – dodaje prokuratura.

Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i ułatwianie prostytucji i czerpanie z niej korzyści majątkowych grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick