„Rowerem bezpieczniej” – Krotoszyn rozdaje odblaski

0
fot. KPP Krotoszyn
Sezon rowerowy wystartował i na ulicach oraz ścieżkach rowerowych pojawia się ich coraz więcej. Dlatego policjanci z krotoszyńskiej komendy wciąż prowadzą działania profilaktyczne w temacie bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.

W ramach akcji policjanci z Krotoszyna rozdawali rowerzystom kamizelki oraz elementy odblaskowe. Te zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Policjanci przyznają, że rowerzyści też mają dużo na sumieniu. – Nie każdy z nich stosuje się do obowiązujących przepisów. Z każdym rokiem przybywa amatorów dwóch kółek. Rowerzyści, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są znacznie bardziej narażeni na skutki zdarzeń drogowych. Jednak często poprzez niewłaściwe zachowanie przyczyniają się do spowodowania wypadków czy kolizji drogowych – mówi asp. Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej komendy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Policjanci oprócz rozdawania odblasków, edukowali rowerzystów w temacie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zwracali uwagę na stosowanie się do znaków drogowych i trzeźwość rowerzystów oraz stan techniczny rowerów.

Rowerzysta nie ma w obowiązku posiadania ani kasku, ani elementów odblaskowych. Warto jednak je posiadać. Kask ochroni głowę w trakcie wypadku, a dzięki odblaskom rowerzysta jest widoczny dla kierowcy już z odległości jednego kilometra.

ZOBACZ TEŻ: Rowerzysta na podwójnym gazie daleko nie zajechał

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick