Rower miejski ma zimową przerwę, ale kolejne stacje już są w produkcji

2
Najpierw było ich dwadzieścia na dwóch stacjach, później w jednym momencie do Ostrowa przyjechało ich ponad sześćdziesiąt i dziś już stało się pewne, że za kilka miesięcy po mieście będzie ich krążyła ponad setka. Mowa o rowerach miejskich, które stopniowo stają się nieodłącznym elementem ostrowskiego krajobrazu. Dzisiaj podpisano umowę na zakup i montaż dwóch kolejnych stacji. Będzie ich łącznie dwanaście i na tym nie koniec.

Firma NextBike przystępuje do produkcji kolejnych dwóch stacji roweru miejskiego dla Ostrowa Wielkopolskiego. Kolejne 20 rowerów pojawi się w dwóch lokalizacjach – przy Centrum Przesiadkowym oraz na rynku. – Do tej pory mieliśmy łącznie 86 rowerów na dziesięciu stacjach. Pełnią funkcję nie tylko komunikacyjną, ale i turystyczną. Wiemy, że ostrowianie wyruszają nimi na dłuższe wycieczki czy nawet jeżdżą na zakupy korzystając z rowerów typu „cargo” – podsumowuje prezydent miasta Beata Klimek.

Dzisiaj podpisano umowę na zakup i montaż dwóch nowych stacji, a warto przypomnieć, że miasto niewiele dokłada do tej inwestycji. Rower Miejski to element projektu niskoemisyjnego o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych, z czego z unijnego funduszu dofinansowano ponad 30 milionów. To ten sam projekt, w ramach którego miasto zakupuje na przykład elektryczne autobusy czy wybudowało Centrum Przesiadkowe.

Miejskie rowery aktualnie przechodzą przegląd. Przez sezon zimowy będą reperowane i usprawniane, choć jak twierdzi prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Janusz Marczak, nie były niszczone czy dewastowane. – Każdy z rowerów ma czujnik GPS – przekonuje. Czerwone rowery pokonują nie tylko krótkie trasy „po mieście”, ale służą na długie wycieczki. – Odnotowaliśmy, że jeden z rowerów przemierzył odległość nawet 25 km poza Ostrów Wielkopolski – mówi Janusz Marczak.

Rowery Miejskie, a dokładnie dwie pierwsze stacje, pojawiły się w Ostrowie w drugiej połowie 2017 roku. Do dziś wypożyczane było dziesięć tysięcy razy. W planach jest dalsze rozbudowywanie systemu, o czym usłyszycie w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick