DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Rondo Bankowe w Ostrowie. Jak po nim jeździć? [INSTRUKCJA]

Zmienia się organizacja ruchu na Rondzie Bankowym w Ostrowie Wielkopolskim. Wiemy, jak się po nim poruszać.

Dobiega końca przebudowa Ronda Bankowego w Ostrowie Wielkopolskim. – W przyszłym tygodniu odbędzie się malowanie pasów poziomych na rondzie i przyległych ulicach. Pojawi się pełne oznakowanie – zapowiada Marcin Wieruchowski z Miejskiego Zarządu Dróg.

Rondo Bankowe stało się „rondem turbinowym”. To oznacza nowe zasady dla kierowców. Trzeba pamiętać, że tylko w określonych miejscach i wyjątkowych sytuacjach będzie możliwa zmiana pasa ruchu po wjeździe na rondo.

Wiemy, jak będzie wyglądała organizacja ruchu „po nowemu” na rondzie. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym dyrektor MZD Marcin Wieruchowski wyjaśnia zasady jazdy po rondzie oraz prezentujemy graficzne schematy do tego komentarza. Słów kilka także o finiszu samej inwestycji.

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • G
  Grzegorz

  czwartek, 30 maja, 2024

  Oglądam postępy prac na rondzie i…tragedia, już po terminie. W „opisie” sposobu jazdy pan Wieruchowski pominą kilka aspektów, a wiele uprościł. Nie jestem super kierowcą, ale od 30 lat nie miałem nawet stłuczki.
  Jak jechać w ulicę Zamenhoffa z Wrocławskiej i czy z pasa, do jazdy w PRAWO w Zamenhoffa, można dalej jechać w Głogowską? To będzie kolejny „CZARNY PUNKT” tego „ronda”.

  Odpowiedz
  • F
   Feniks

   niedziela, 2 czerwca, 2024

   Zgadzam się, też wydaje mi się że to może być kolizyjne miejsce. Trzy pasy na tak krótkim odcinku gdzie dużo osób będzie zmieniało pas ruchu. Obym się mylił ale to pachnie kolizjami.

   Odpowiedz
 • ZZ
  zyg zag

  czwartek, 30 maja, 2024

  Jeżeli pan Wieruchowski twierdzi ze jadając ulica Glogowska nie można jechać prosto ponieważ prosto to jest w kierunku cmentarza to dlaczego od Chopina jest namalowana trzaska prosto albo w praw skoro jadąc prosto wjade na wyspę centralna. Czy od teraz zjeżdżając z mostu odolanowskiego będę mógł jechać w ul.Partyzancka z prawego pasa ponieważ zeby w nią wjechać musze skręcić w prawo ponieważ jadąc prosto wjadę w szkole

  Odpowiedz
  • A
   Analfabeta

   czwartek, 30 maja, 2024

   Ponieważ dalej prosto jest Wrocławska i Kościuszki a w prawo jest również ponieważ jest skręt w Głogowską i można skręcić w prawo. Stojąc na Głogowskiej przed rondem są strzałki w lewo i prawo ponieważ tak są ułożone ulice Wrocławska i Kościuszki – ponieważ na wprost jest faktycznie cmentarz.

   Odpowiedz
   • ZZ
    zyg zag

    piątek, 31 maja, 2024

    Co jest na wprost Glogowskiej wjeżdżając na rondo Sybiraków? Jest ul.Towarowa a nie Sienkiewicza. Przed remontem ronda Bankowego na prawym pasie była strzałka w prawo i na wprost i nie przypominam sobie żeby ktoś pojechał prosto i wjechał na cmentarz.

    Odpowiedz
    • K
     Kierowca

     piątek, 31 maja, 2024

     Być może nikt nie jechał na cmentarz, ale strzałkę prosto z prawego traktowali, jakby mogli wjeżdżać na rondo i jechać w Chopina, przez co zajeżdżali drogę prawidłowo jadącym po rondzie. A z prawego z Głogowskiej nie można było i teraz też nie, jechać w Chopina.

     Odpowiedz
    • W
     WoB

     poniedziałek, 3 czerwca, 2024

     Jeżeli dla Ciebie jako kierowcy na wprost Głogowskiej na rondzie Sybiraków jest ul. Towarowa to kłania się powtórka z nauki jazdy. „Na wprost” dla kierowcy to niekoniecznie „na wprost” geometrycznie – trzeba używać wyobraźni.

     Odpowiedz
 • B
  Boo

  czwartek, 30 maja, 2024

  Nieźle skomplikowali i pytanie dlaczego.
  Powinno być łatwiej, a tu….będzie wiele stłuczek.
  Rondo to rondo, zasady jasne, a to??

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  czwartek, 30 maja, 2024

  Jak tam koszty? Ktoś dopowie za ten bubel? Wobec kogo zostaną wyciągnięte konsekwencje? Dlaczego dziennikarze o to nie pytają? Dlaczego w Ostrowie nie ma dziennikarza potrafiącego coś więcej niż zrobić ustaiwony wywiad i powciskać ctrl+c ctrl+v?

  Odpowiedz
  • Z
   Zygi

   piątek, 31 maja, 2024

   Dla POS to niestety KAŻDE skrzyżowanie i rondo jest problemem. Nawet na polnej drodze doprowadzą do kolizji.

   Odpowiedz
 • F
  FranklySpeeking

  piątek, 31 maja, 2024

  W Ostrówku k. Kalisza, to dla tych wszystkich mistrzów prostej, najlepiej jakby nie było w ogóle świateł, rond, drzew, krzoków, latarni, przede wszystkim przejść dla pieszych…. Ot taka chłopska mentalność. Przede wszystkim na wszystkich wylotówkach z ostrówka typu Odolanowska, Grabowska, Radłowska, Wysocka należy zamontować Wyspowe Progi Zwalniające. Połamie jeden z drugim pospawane szroty z Francji, to się nauczy w salonie leasing wziąć.

  Odpowiedz
  • F
   Fafik0039

   piątek, 31 maja, 2024

   To po co się w tak dużej ilości przeprowadzacie do Ostrowa z Kalisza, jeśli tak tutaj źle?

   Odpowiedz
  • E
   Eleonora

   sobota, 1 czerwca, 2024

   Drogi „Panie”. Nie ma takiej miejscowości jak Ostrówek k. Kalisza.
   Ostrówek – wieś w Polsce położona na Wysoczżnie Lubartowskiej, w woj, lubelskim.
   Proszę najpierw się poduczyćv a potem pisać opinie.

   Odpowiedz
 • A
  Anna

  niedziela, 2 czerwca, 2024

  Kolejną inewstycją powinna być rozbudowa lotniska w Michałkowie i modernizacja pasa startowego… bo przecież Polacy będą się bogacić i wkrótce latać prywatnymi samolotami na potęgę…. hi hi hi

  Odpowiedz
 • W
  Woj.

  piątek, 21 czerwca, 2024

  Nikt nie porusza tematu wyjazdu z ronda w Głogowską. Znaki nakazują jazdę na wprost. Czyli żeby dojechać na Zamenhofa trzeba zaliczyć rondo Sybiraków i Partyzancką. Gdy wjedziesz w Głogowską od Szopena prawym pasem,to znak nakazuje tylko skręt w Zamenhofa. Katastrofa.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz