Rolnik na polu uwięziony pod ciągnikiem. Na miejscu LPR z Wrocławia

0
Fot. Archiwum jarocin112.pl
Podczas prac polowych rolnik w Tarchałach Wielkich został uwięziony pod ciągnikiem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń znalazł się pod ładunkiem zaczepionym na widłach zamontowanych do pojazdu. Na miejsce wysłano LPR z Wrocławia, cztery zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Jak informuje dyżurny stanowiska kierowania, mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Tarchałach Wielkich. Podczas prac polowych rolnik został uwięziony prawdopodobnie pod ładunkiem przewożonym na widłach zamontowanych do ciągnika rolniczego. Na miejsce wezwano służby w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia, ponieważ LPR z Michałkowa został zadysponowany wcześniej do akcji transportowej, a także cztery zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego. – Mężczyzna był przytomny, a ze wstępnych ustaleń wynika, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu trwa akcja ratunkowa – mówi dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Około 30-letni mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do ostrowskiego szpitala, gdzie przejdzie badania. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doznał urazu okolic klatki piersiowej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick