Rolnicy zablokują drogę

5
Jutro od godziny 10 do godz. 12.00 na trasie Ostrów Wielkopolski - Kalisz odbędzie się protest rolników. Zablokują oni przejście dla pieszych w Ociążu, przy jednym z salonów samochodowych.

Rolnicy tracą cierpliwość i żądają zmiany ministra rolnictwa. Dodatkowo protest ma na celu wstrzymanie importu warzyw z zachodu – Nasze warzywa są blokowane, nie możemy ich wysyłać bez potrzebnych dokumentów. Warzywa z zachodu importowane są bez żadnych badań i papierów. Żądamy także wyrównania dopłat rolniczych. – mówi nam Ewa Woźnicka, sołtys Trkusowa i organizatorka protestu.

Jak udało nam się dowiedzieć, Michał Kołodziejczyk – prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej miał się spotkać z ministrem rolnictwa. Jakie są skutki spotkania, tego na razie nie wiadomo.

O wcześniejszych protestach informowaliśmy Państwa już na portalu wlkp24.info

Rolnicy będą protestować. Zablokują drogę

Jak powiedziała nam Ewa Woźnicka, kolejny protest zapowiedziany jest na środę, w tym samym miejscu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jasne , niech blokują . Nudzi im się to niech blokują. W przerwie odwiedzą salon samochodowy . Możliwe , że niejeden z protestujących kupi jakiegoś marnego SUV-a. Moim zdaniem potrzeba daleko idących uzgodnień międzyresortowych .
    Należy Wymóc na społeczeństwie większe spożycie , ponadto więcej okopowych przeznaczyć na produkcję zacieru . Ale , także zarówno jeżeli się nie opłaca to zawsze można zmienić zawód . Tak bym radził .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick