Rolnicy wyjadą na drogę. Będą protestować przeciwko obwodnicy Kalisza

13
We wtorek 10 marca rolnicy planują wyjechać na drogę w Skalmierzycach i utrudniać ruch w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego. Ma to być forma protestu przeciwko zaproponowanemu nowemu wariantowi obwodnicy Kalisza.

Rolnicy z terenu Gminy Nowe Skalmierzyce nie chcą, aby ich pola przecinała obwodnica Kalisza. Sprzeciwiają się zaproponowanemu nowemu wariantowi przebiegu tej trasy, który ze względu na lokalizację różni się znacznie od tej zaproponowanej już jakiś czas temu. Nowy wariant miałby przebiegać w znacznej odległości od Kalisza.

W związku z tym, że rolnicy nie zgadzają się z zaproponowaną koncepcją, która miałaby przecinać ich grunty, planują zaprotestować. We wtorek 10 marca w godzinach od 10.00 do 13.00 planują wyruszyć z okolic wiaduktu w Skalmierzycach, aby pojechać w kierunku Galerii Ostrovia, a następnie wrócić w to samo miejsce.

Reportaż dotyczący „konfliktu” na tle planowanej budowy obwodnicy Kalisza można obejrzeć w najnowszym magazynie reporterskim „Twój Problem Nasza Sprawa”. Materiał dostępny on-line pod TYM LINKIEM.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 24
  5

  mają prawo protestować choć nigdy nie walczyli o demokracje a UE nie chcieli a najwięcej czerpią z koszyka unijnego . znowu nie dobrze zawsze niedobrze

  • 2
   9

   Bo my rolnicy, producenci żywności, byliśmy najbardziej zacofaną gałęzią gospodarki. Nieaktualne są już dowcipy o biednym chłopku-kmiotku?

  • 2
   14

   Co za Ciemnogród.
   Nikt nie broni wziąć się za rolę. Bardzo proszę kupić kawałek ziemi, w każdy deszczowy dzień nudzić się w domu i liczyć kasę z UE.
   PS kupić maszynkę do liczenia pieniędzy, bo kto by zliczył takie kwoty 🙂
   Czy Obserwator je mięso, warzywa i owoce?- nie dziękuj
   Chyba, że Obserwator żywi się energią słoneczną

 2. 2
  3

  Bo my rolnicy, producenci żywności, byliśmy najbardziej zacofaną gałęzią gospodarki. Nieaktualne są już dowcipy o biednym chłopku-kmiotku?

 3. 9
  2

  Strajkują bo ziemię położone im dalej Kalisza mają mniejszą wartość! To mniej kasy dostaną!!! Jakim trzeba być obywatelem żeby blokować obwodnicę miasta!!! Bo w sumie mieszkają na wioskach, to tam tranzytu nie mają!!! Ludzie ogarnijcie się! Im dalej od miasta tym lepiej, więcej spokoju w mieście!!! I bardziej może miasto się rozrastać!

 4. 10
  2

  oj .. nasze rodzime buraczki znów na drogach będą wkurzać niewinnych płatników zusu? tracicie poparcie wśród ludzi – i chyba dobrze.

 5. 5
  3

  Powinni zablokować Kalisz i głupie pomysły prezydenta Kalisza. Najpierw chciał przyłączenie ościennych gmin a teraz zamianę trasy obwodnicy, pod którą już wszystko było przygotowane! Popieram protest!!!!!!

 6. 2
  1

  Skalmierzyce otwarcie mówią że nienawidzą Kalisza.
  Tylko jak do pracy to co najmniej połowa pracuje w Kaliszu.
  Po 15 nie można z Kalisza wyjechać w stronę Skalmierzyc bo są gigantyczne korki A na rejestracji samo POS.
  UWAZAM ZE MIASTO KALISZ POWINNO POWIEDZIEĆ ZE PRACA NAJPIERW DLA KALISZAN.
  Jeżeli im Kalisz nie pasuje to po co przyjeżdżają.
  Niech jadą do tego swojego ukochanego Ostrowa
  Ostatnio na Dworcu Kolejowym dowiedziałam się że zarządzają nim z Dworca z Ostrowa.
  To jest po prostu skandal.
  CO NASZ PREZYDENT NA TO MIESZANIE SIE OSTROWA DO KALISZA.
  Czy nasz prezydent zacznie dreszcze dbać o to co jest dobre dla KALISZA A nie dla tej chorej aglomeracji kalisko ostrowskiej
  Wyjdziemy na te współpracy tak jak zawsze – czyli że stratami.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick