Rolnicy strajkują i blokują drogi! Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

7
Rolnicy kolejny raz wyjadą na ulicę w ramach protestu. Chcą m.in. skutecznego zwalczania ASF, sprawiedliwego likwidowania szkód łowieckich, reformy prawa łowieckiego i opanowania nadmiernego przywozu towaru z zagranicy. Rolnicy w naszym regionie pojawią się w Szczurach, Marchwaczu i Pleszewie. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu, które mogą potrwać kilka godzin.

W powiecie ostrowskim rolnicy wyjadą na DK11 w Szczurach. W powiecie kaliskim będzie to miejscowość Marchwacz (DK12) na trasie Kalisz-Sieradz, a w powiecie pleszewskim rolnicy wyjadą na trasę Pleszew-Kotlin.

Protest rozpocznie się po godzinie 10.00, a utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. Rolnicy zaniepokojeni są rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. Chcą m.in. usprawnienia działalności służb w tym zakresie. Kolejnym postulatem jest sprawiedliwe likwidowanie szkód łowieckich, a także reforma prawa łowieckiego. Żądają także opanowania nadmiernego sprowadzania towaru z zagranicy.

WIĘCEJ NA TEMAT ASF: Wirus ASF niedaleko Wielkopolski. Ognisko choroby znaleziono u potrąconego dzika

Fot. Facebook/Agrounia
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Znów chłopy wyżywają się na niewinnych ludziach. Przypominam swój umiłowany rząd i przedstawicieli chłopskiej partii macie w WARSZAWIE! Do Warszawy jedźcie protestować a nie tutaj! Tutaj nikt was nie usłyszy, a miejscowych i przejezdnych tylko wkurzycie!!!

  2. Oklaski dla strajkujących , Jak chcesz jeść to co ze wsi kupujesz, i wieś produkuje to siedz cicho . Niech strajkują mają racje, gdyby było tak dobrze tym na wsi , to nie wychodzili by na drogi .

  3. A ja mam pytanie skoro rolnicy , lekarze, nauczyciele protestują bo za malo zarabiają bądź walczą o inne postulaty … bądź ludzie tacy jak ja co głośno powiem bo się tego nie boje , ze nigdy nie zagłosuje na PiS rząd , który z 1 strony rozdaje pieniądze ( pieniądze podatników ) a z drugiej jawnie okrada , zwłaszcza pracodawców ( podatki opłaty rosną w zastraszajacym tempie ) … wiec pytam kto głosował na PiS skoro żniw wygrał wrrr a wszystkim tak źle ?????

  4. Wieś strajkuje bo mieli dostać 500+ za krowę i 100+ za świniaka, i skończyło się na obiecankach . Przed wyborami było obiecanek mnóstwo jak zwykle, rząd naobiecywał wsi , ,teraz widać ze okłamał , Więc miastowi jak chcecie jeść mięso , kupować warzywa , owoce, ziemniaki ,jaja, to co wieś produkuje , to się nie dziwcie że wychodzą na drogi , po prostu ich rząd okłamał.

  5. Głosowaliście na PIS to macie to co chcieliście , PIS naobiecywał wam zloty góry, RZĄDOWI ZAŁEŻAŁO TYLKO ABY PRZY KORYCIE SIE UTRZYMAĆ ZARABIAĆ KROCIE , GADAĆ PUSTE SŁOWA PRZED WYBORAMI I NA TYM KONIEC . MORDY NIECH SIE MARTWIĄ TERAZ SAMI O SIEBIE .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick