Rolnicy protestują. DK15 w kierunku Krotoszyna z utrudnieniami

14
Fot. Ewa Serafiniak/krotoszynska.pl
Drogą krajową nr 15 z Koźmina Wielkopolskiego w kierunku Krotoszyna poruszają się rolnicy. Protestujący, jadą swoimi maszynami rolniczymi znacznie spowalniając ruch. Sprawę kontroluje policja, ale kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Rolnicy protestują przeciwko napływowi żywności z zagranicy. Domagają się jej kontroli oraz rozliczenia związków rolniczych i izb rolniczych z przekazywanych środków. – Na miejscu są policjanci z Koźmina Wielkopolskiego oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Nadzorują i pilotują całą sytuację. Rolnicy mają w planach dojechać do Krotoszyna, tam zawrócić na rondzie i z powrotem udać się do Koźmina Wlkp – informuje asp. Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Druga grupa protestujących rolników jedzie także krajową „11”. Poruszają się od Nowego Miasta nad Wartą (za Jarocinem) w stronę Poznania.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. Przypomnijmy: Kodeks Wykroczeń/Rozdział XI Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji/Art. 90. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania,podlega karze grzywny albo karze nagany.

  2. Niech protestujące wieśniactwo powie jakim sprzętem pracują w polu i jakimi samochodami poruszają się oni i ich rodziny. To wam nie przeszkadza, że są z zagranicy?

    • To twoim zdaniem wiesniaku Rolnicy maja końmi robić? Brak słów na takich jak ty. Zero wyobrażenia. Gdyby nie ci rolnicy to na obiad byś kamienie wpierdalał WIEŚNIAKU.

  3. Gdzie tak dobrze płacą? Bo jak tak jest dobrze to rolnicy pójdą faktycznie do roboty, na wasze miejsca, a na obiad będziecie kamienie wpierdalać….

  4. Gdyby nie ci rolnicy to byście zarli własne gówno. W sumie zrecie gówno zaa granicy.. Żal ludzi w Polsce lepier do ryja wsadzić nafaszerowane badziewie nie wiadomo czym niż zdrowe polskie produkty. A później się dziwią że w Polsce nie ma nic. Jak jedyne co potrafią ludzie to kozaczyc na drodze za okna a żaden się nie zatrzyma. Dziękuję dobranoc

  5. Niech kmioty blokują ul. Wiejską w stolicy a nie utrudniają prace i życie innym! Chcieliście zmiany i macie PISowskie Państwo bo przecież dzięki Wam ta partia wygrała… O dziwo biednego bambra na proteście nie widziałem! Nie idzie na roli to przebranżowić się lub iść do pracy której jest opór wszędzie.

  6. Policjanci z nauczycielami idą na lewe zwolnienia lekarskie. Lekarze je wystawiają okłamując ZUS. Rolnicy blokują drogi. Czy to jest jeszcze demokracja o którą tak walczą KOD-eraści czy już anarchia za którą należałoby surowo karać?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick