DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek

Pleszewski magistrat wyszedł z założenia, że sztuka jest wszędzie. Stąd pomysł na eksponowanie na korytarzach tamtejszego ratusza fotografii, prac malarskich, rysunków czy grafik. Od kilku dni w tej przestrzeni prezentowana jest wystawa pt. „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek”. Zdjęcia ukazują wydarzenia, sytuacje, momenty i zjawiska, które – zdaniem autorek, zmieniły bieg wydarzeń. Warto przystanąć, przyjrzeć się i poczytać opisy, bo prace są niezwykłe.

77 zdjęć wykonanych w 2022 roku to prace zarówno znanych i uznanych polskich fotografek m.in. laureatek Word Press Foto, jak i tych nieznanych czy debiutujących. Łączy je to, że ukazują wydarzenia i zjawiska, które zmieniły bieg wydarzeń lub miały szczególne znaczenie w minionym roku. Wojna to tylko jeden z wielu tematów.

Pomysł, by zaprezentować te fotografie właśnie w takiej, ogólnodostępnej przestrzeni nie jest nowy, bo to nie pierwsza wystawa prezentowana na ścianach pleszewskiego ratusza. Do tej pory w korytarzach magistratu można było oglądać prace rodzimych artystów. Teraz jest inaczej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz