DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rodzinne animozje przyczyną chemicznego ataku? 61-latek usłyszał zarzut

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Dozór policyjny został zastosowany wobec 61-letniego mężczyzny, którego zatrzymali funkcjonariusze w związku ze sprawą oblania substancją chemiczną 49-latka. Do zdarzenia doszło we wtorek, 18 stycznia na ul. Chopina w Kaliszu. – Mężczyźnie postawiono zarzut z artykułu 190 kk. Następnie został objęty dozorem policyjnym i zwolniono go do domu – wyjaśnia kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Artykuł 199. Kodeksu Karnego dotyczy gróźb karalnych. Brzmi on następująco: „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

61-latka ujęto kilka godzin po przyjęciu zgłoszenia. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu pleszewskiego. Policja poszukuje osoby, która mogła oblać 49-letniego poszkodowanego substancją chemiczną. Ucieczkę zamaskowanego mężczyzny z kapturem na głowie, który mógł tego dokonać, zarejestrowała kamera monitoringu. Policja upubliczniła nagranie i prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości uciekającej osoby.

Poszkodowany mężczyzna trafił najpierw do kaliskiego szpitala, a następnie do Siemianowic Śląskich, gdzie znajduje się Centrum Leczenia Oparzeń. Rozmawiała z nim Polska Agencja Prasowa, która spisała jego wersję zdarzeń. Jak wynika z wypowiedzi 49-latka, podejrzewa on, że za pomysłem oblania go żrącą substancją może stać jego szwagier, który usłyszał właśnie zarzut.

Jego zdaniem – jak informuje PAP powołując się na relację poszkodowanego – powodem takiego działania mogły być rodzinne animozje, a konkretnie rozwód rozpoczęty przez siostrę 49-latka. „Bardzo jej w tym pomagam, ponieważ związała się z człowiekiem, który jest przemocowy wobec niej i córek. Ma założoną „niebieską kartę”, został wyeksmitowany z domu, ale to nie przeszkadza mu w tym, żeby nadal je nękać” – informuje agencja, cytując słowa ofiary.

Sprawa jest w toku.

Oto mężczyzna, którego poszukuje kaliska policja.

stopklatka z nagrania z monitoringu udostępnionego przez kaliską policję

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • W
    Wojciech

    niedziela, 23 stycznia, 2022

    Powinni gdzieś w pobliżu poszukać w koszach puszki, którą na filmie niósł w rękach i pobrać dna…

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz