Rodzina z Ukrainy przyjechała do Krotoszyna

0

Pochodzący z Polski Ilona i Władim Kłapiszewscy z Mariupola na Ukrainie razem z 15-letnią córką przyjechali do Krotoszyna. Rodzina na stałe chce się przenieść do naszego kraju. Wszystko z powodu działań wojennych, które miały miejsce 20 kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Kłapiszewscy dostali już mieszkanie, teraz czekają na pracę. 

Zgodę na przyjęcie i pomoc rodzinie musiała wyrazić krotoszyńska rada miejska. Temat ten wywołało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które wysłało zapytanie czy miasto byłoby gotowe przyjąć imigrantów. Wczoraj do Krotoszyna przyjechała rodzina Kłapiszewskich z Mariuopla. Ilona i Władim spotkali się z władzami miasta i powiatu a także  z dziennikarzami.

Kłapiszewscy uciekli z Mariupola w Donbasie. 20 kilometrów od ich miejsca zamieszkania trwają działania wojenne. Ich życie codzienne było zagrożone. Rodzinie Kłapiszewskim w Krotoszynie będzie z pewnością łatwiej niż innym Ukraińcom, którzy przyjeżdżają na teren Rzeczpospolitej. Pani Ilona jest z zawodu lekarzem ginekologiem. Może więc liczyć na pracę miejscowym szpitalu.

https://wlkp24.info/aktualnosci/20089,krotoszyn-przyjmie-rodzine-z-ukrainy.html

Na rodzinę czeka już mieszkanie. Na jednym z krotoszyńskich osiedli, gdzie znajduje się także szkoła. Tam uczęszczać będzie córka państwa Kłapiszewskich. Na terenie powiatu krotoszyńskiego mieszka i pracuje już prawie 1500 Ukraińców.

Więcej na ten temat w dzisiejszych Wydarzeniach w TV Proart. 

 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick