Robert Kaźmierczak odchodzi z ostrowskiego urzędu. Obejmie stanowisko kierownicze w narodowej instytucji

5
Robert Kaźmierczak po niespełna roku pracy w ostrowskim magistracie zmienia miejsce pracy. Przyjął posadę w Instytucie Książki w Krakowie. Obejmie tam stanowisko wicedyrektora do spraw organizacyjno-finansowych.

Robert Kaźmierczak, który od października piastował funkcję Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, odchodzi z ostrowskiego magistratu. U źródła dowiedzieliśmy się, że przyjął on propozycję pracy w Instytucie Książki w Krakowie. Pojawiła się ona już rok temu, ale Kaźmierczak nie zdecydował się wtedy na ten krok. – Ta decyzja dojrzewała we mnie. Miesiąc temu odezwał się do mnie Dariusz Jaworski, który w Instytucie Książki w Krakowie pracuje od czterech lat. Instytut zajmuje się rozwojem czytelnictwa, promocją polskiej literatury na świecie, wspiera też lokalne biblioteki. Ja będę nadzorował program Infrastruktura Bibliotek, w ramach którego można pozyskać dotacje na modernizację i budowę nowych bibliotek – powiedział portalowi wlkp24.info Robert Kaźmierczak.

Cały program opiewa na miliard złotych. Kaźmierczak będzie odpowiadał za część projektu, który wart jest ćwierć miliarda. – Ten program bardzo pomaga lokalnym samorządom, m.in. tym do 100 tysięcy mieszkańców więc Ostrów Wielkopolski będzie mógł z niego skorzystać. To np. program pomocy dla księgarń w mniejszych ośrodkach miejskich – mówi Kaźmierczak.

Były wiceburmistrz Jarocina po kilkunastu latach w samorządzie zdecydował się pójść o krok dalej, do narodowej instytucji kultury. Swoje stanowisko obejmie oficjalnie 1 sierpnia. – Rozmawiałem już o tym z prezydent Klimek i wie o moich planach – dodał na koniec Robert Kaźmierczak.

Robert Kaźmierczak od 2002 roku był związany z jarocińskim urzędem. W 2011 roku, gdy wybory samorządowe wygrał Stanisław Martuzalski, Kaźmierczak zajął funkcję dyrektora Wydziału Kultury w Poznaniu. Gdy za stery wrócił Adam Pawlicki, samorządowiec zajął fotel jego drugiego zastępcy. Z Jarocina odszedł w marcu ubiegłego roku. Od października 2020 roku pełnił funkcję Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Robert Kaźmierczak był wiceburmistrzem Jarocina, a nie wiceprezydentem jak pierwotnie napisano w artykule. Jego odejście to duża strata, bo czuł kulturę i dobrze pielęgnował pamięć o Krzysztofie Komedzie.

  2. Dobrze że poszedł i jeszcze lepiej że tak daleko.
    Dziękujemy panie Robert Kaźmierczak, że Pan poszedł w inne miejsce.

  3. Każdy ma prawo do oceny ale moim zdaniem Panu. Robertowi nie można odmówić pasji w tym co robi. Proszę hejterów o ciszę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick