Robert Baran z brązowym medalem Mistrzostw Europy

0
Fot. Polski Związek Zapaśniczy
Brązowy medal Mistrzostw Europy zdobył Robert baran z LKS-u Ceremanik Krotoszyn. Tym samym przeszedł do historii jako jeden z czterech zapaśników, którzy zdobyli medale na zawodach w Kaspijsku.

Robert Baran reprezentujący na codzień LKS Ceremanik Krotoszyn został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Kaspijsku. Zapaśnik z naszego regionu był jednym z czterech Biało-Czerwonych, którzy zdobyli krążki w tych zawodach.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Walcząc o brąz Baranowi przyszło się zmierzyć z reprezentantem Austrii Johannesem Ludescherem. Rywal szybko wtkonał atak na nogi, wypychając naszego zawodnika poza matę. Kolejna próba w jego wykonaniu zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ Ludescher nadział się na rekontrę Barana. Stracił punkt za ostrzeżenie oraz wypchnięcie poza matę. To spowodowało, że pierwsza runda zakończyła się wynikiem 2-1 dla Barana.

W drugiej rundzie zawodnik krotoszyńskiego LKS-u sprowadził rywala do parteru i wypchnął poza matę, za co został nagrodzony dwoma punktami. Ostatnie sekundy należały do Austriaka, który ponownie próbował ataku na nogi, ale Baran przytomnie zareagował i nakrył go ustalając wynik na 6-1. To pozwoliło mu cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Europy w zapasach w kategorii wagowej 125 kg.

Robert Baran: Spełniłem swój cel

Robert Baran podsumował swój start na Mistrzostwach Europy w Kaspijsku. #PWPW_SA #MSIT_GOV_PL

Opublikowany przez Polski Związek Zapaśniczy 6 maja 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick