Rewitalizacja postępuje. Zobacz, jak teraz wygląda ul. Staszica [ZDJĘCIA]

8
Fot. UM Ostrów
Historyczna ul. Staszica w Ostrowie Wielkopolskim odzyskała dawny sznyt. Wyczyszczono i ponownie ułożono stary, niemal 100-letni bruk, a oprócz tego stworzono nowe miejsca parkingowe i nasadzono zieleń uzupełniającą rosnące tam od lat drzewa.

Dobiegła końca przebudowa ul. Staszica w Ostrowie Wielkopolskim. Przywrócono jej historyczny wygląd, którego głównym elementem jest bruk pokrywający jezdnię. Wcześniej był zalany asfaltem, który z upływem lat popękał i częściowo odsłonił dawną nawierzchnię.

Niemal 100-letnia kamienna kostka została zdjęta i wyczyszczona. Zyskała dzięki temu drugie życie. Z obu stron 150-metrowej, usytuowanej w Śródmieściu drogi ułożono na nowo chodniki. Powstały też miejsca parkingowe, a nowa roślinność uzupełniła dotychczasową. Władze miasta szczycą się, że podczas remontu nie zostało wycięte żadne drzewo. – Dorosłe drzewa, które są w ciągu ulicy Staszica, zostały poddane pielęgnacji. W ramach tej inwestycji, przy wjeździe na parking, pojawiły się nowe nasadzenia zieleni. Wygospodarowano tam 60m2, na których posadziliśmy różnego rodzaju krzewy – wyjaśnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycja kosztowała ponad 420 tysięcy złotych.

Fot. UM Ostrów
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Jaka rewitalizacja ?? Toż to zwykły remont. Więcej się uczyć Panie redaktorze.
    Chwała inwestorowi za odkrycie bruku. Ułożony został dość dobrze (na miarę stanu naszego rzemiosła).
    Niewątpliwa krytyka należy się za karygodne wykonanie (zrewitalizowanie 🙂 ) nawierzchni ulicy Kolejowej. Tego się czepiać powinni „znawcy”. A czy w ogóle ktoś poniósł konsekwencje (oprócz mieszkańców, których pieniądze poszły w „granit”) za ten „knot”?

  2. Stracone pieniądze jeździ się jak w 18wieku tragedia następna w ropa,tak jak na Kolejowej jak by były z prawdziwego granitu to nie trzeba by szoerwac maszyna Irak nie widać że było myte

  3. Bardzo dobrze,że wraca się do „przeszłości” na nowo brukując ulice- to świetne naturalne progi spowalniające… tylko gdyby były ułożone przez fachowców co się na tym znają… ale niestety fuszerka niezła i za nie małe pieniądze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick