Rewitalizacja postępuje. Deptak zamienił się w plac budowy

13
Deptak w ciągu ul. Kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim zmienia się z każdym dniem.  Obecnie przypomina tor przeszkód. Coraz więcej ograniczeń, coraz mniej miejsca do przemieszczania się, ale też pierwsze widzialne efekty zakrojonej na szeroką skalę rewitalizacji, która przebiega etapowo.

Rozpoczęły się prace na drugiej części deptaku. Zdejmowana jest kostka brukowa, którą zastąpią kamienne płyty. W tej części zostaną pozostawione miejsca na zieleń, która ma ożywić to miejsce. Wkrótce robotnicy przeniosą się na ul. Wiosny Ludów, a następnie na Plac Rowińskiego. Tam zostanie całkowicie zmieniony układ skrzyżowania. Część terenu przy Konkatedrze zostanie zamieniony w zielony skwer. W trakcie rewitalizacji tego odcinka kierowcy mogą się spodziewać  utrudnień w ruchu.

Modernizacja śródmieścia to część większego projektu wartego 14 mln zł, ale dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w kwocie 9 mln zł. W jego skład wchodzą także modernizację amfiteatru w Parku Miejskim oraz stworzenie Ostrowskiego Centrum Aktywności Lokalnej w budynku sali sesyjnej. Prace modernizacyjne od deptaku do Placu Rowińskiego mają potrwać do końca października tego roku.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz na fb.com/wlkp24 lub daj znać na numer 661 997 997. Jesteśmy też na Whatsappie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 24
  1

  A może zamiast różnej wielkości krzywo położonych płyt pomyśleć o elewacji? Szaro-bure kamienice nie wyglądają ładnie.

 2. 23
  1

  Byłem dzisiaj na deptaku rewitalizacja za tyle pieniędzy a te nowe kamienne płyty są nierówno położone jedne wyżej drugie niżej i ruszają się e niektórych miejscach gdy się po nich idzie to czuć że się ruszają i słychać jak puka płyta o płytę niech się ktoś zajmie nadzorem nad tą pracą za tyle pieniędzy

 3. 16

  Plac budowy? To raczej tor przeszkód. Proszę zobaczyć co musi wyczyniać karetka pogotowia, żeby dojechać np do Sukienniczej. Na szczęście nie wzywano straży pożarnej, bo jak duży wóz bojowy miałby sobie poradzić bez zniszczenia części tej wymienionej już nawierzchni? Polecam też jakiemuś miejskiemu nadzorowi wizytację na placu budowy gdzieś po godz. 12, najlepiej z alkomatem. Warto też byłoby zabrać poziomicę i sprawdzić jak wygląda nowa nawierzchnia, szczególnie w miejscach gdzie trzeba docinać płyty. Takiej dziadowskiej roboty już dawno nie widziałem.

 4. 18

  Wystarczy przejść się tą odnowioną stroną by szybko dojść do wniosku ,że ktoś „dał ciała” !!! Niektóre płytki się ruszają !!! Do poprawki ten bubel

 5. 14
  2

  Na takie bzdury pieniądze są, a w okolicy centrum brakuje miejsc parkingowych. Nie lepiej byłoby kupić od kogoś działkę i zrobić parking. Przydałoby się także utwardzić parking przy Partyzanckiej k. szkoły.

 6. 6
  2

  Najbardziej cieszą się właściciele psów na deptaku a jest ich kilkunastu , którzy całymi dniami spcerują ze swymi pociechami , bo teraz będą mieli ogromną ilość klombów , kwietników , ławek do obsikiwania . Już dziś jest jeden smród przy słupkach , bramach , ławkach . Jeden obsika , drugi poprawi i tak przez cały dzień a właściele patrzą zadowoleni , bo nie muszą chdzić do parku , tam są wydzielone miejsca dla załatwiania potrzeb psów a na deptaku można pieskom szczać bezkarnie ?

 7. Przy farze piękny przykład jak się kostkę układa a tu za taką kasę taki bubel. Chodzi chyba by nie jeździć hulajnogami bo kółka odpadną. To następna kompromitacja w wydawaniu naszych pieniędzy przez basenową. Krzywo, fuga nierówna, płyty się ruszają a na to wszystko beznadziejnie wygląda. Masakra Mamy idiotów nie radnych Wieś śpiewa, wieś się bawi

 8. Warto będzie sie dodatkowo ubezpieczyć na wypadek skręcenia lub złamania kończyn podczas wędrówki szlakiem nierówno poukładanych płyt. Jeden jest chyba cel by nie patrzeć na okoliczne obskurne ,brudne kamienice tylko wzrok mieć skierowany w dół… Na poważnie wielka rewitalizacja czyli bezmyślne wydawanie dotacji unijnych, upiekszanie miasta zielenią? dobry pomysł- tylko nie za wielkie pieniądze, te środki można przeznaczyć na bardziej potrzebne cele.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick