DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rewitalizacja centrum Koźmina trwa. Kolejne dwie ulice przechodzą modernizacje

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego ma powstać do 2024 roku. Bardzo ważna dla mieszkańców inwestycja odciąży najbardziej zdewastowaną część miasta czyli centrum, a w późniejszym czasie pozwoli na modernizacje koźmińskiego rynku. – Przed remontem ścisłego centrum chcemy zmodernizować jego okolice. W ramach rewitalizacji śródmieścia już w ubiegłym roku wyremontowaliśmy ulicę Kościelną. Obecnie kończą się prace przy Farnej i Plebance, czyli przy prostopadłych do rynku uliczkach – informuje burmistrz Koźmina Wielkopolskiego, Maciej Bratborski.

Prace przy Kościelnej rozpoczęły się już w 2018 roku i trwały dwa lata – Najpierw przebudowa kanalizacji, a następnie wymiana starej nawierzchni asfaltowej. Koszt tej inwestycji to kwota prawie miliona złotych, którą w całości pokryliśmy z budżetu miasta – mówi zastępca burmistrza Koźmina Wielkopolskiego, Jarosław Ratajczak.

Koszt modernizacji ulicy Farnej i Plebanki to 220 tys. zł. Całość kwoty pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski – W tym wypadku gruntownej modernizacji poddaliśmy tylko wierzchnią, widoczną warstwę. W miejsce starego asfaltu pojawiła się kostka granitowa. Wszystkie prace odbywają się pod okiem konserwatora zabytków – tłumaczy Jarosław Ratajczak.

Do momentu powstania obwodnicy władze miasta planują przebudować większość ulic w okolicy ścisłego centrum. Tak, by w chwili zakończenia jej budowy móc przystąpić do rewitalizacji samego rynku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz