DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Znany piłkarz kupił działkę w Jarocinie. Burmistrz potwierdza

Piłkarz reprezentacji Polski kupił działkę na jednym z jarocińskich osiedli w okolicach powstałego kilka lat temu łącznika biegnącego od centrum do obwodnicy miasta. Teren ma ok. 0,5 ha. Informację potwierdził burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

zrzut ekranu z Google Maps

Kolejna działka w Jarocinie sprzedana. Po tym, jak kilka lat temu władze miasta zdecydowały o budowie łącznika od centrum w kierunku obwodnicy Jarocina, na pobliskich gruntach za siedzibą Energii, które przez dekady były zapomniane, zaczęły powstawać nowe inwestycje. Postawiono market spożywczy, budowlany, działalność rozpoczęło tam również prywatne przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej. Na tym jednak nie koniec.

W rejonie ul. Batorego i ks. Niedźwiedzińskiego dobiega końca budowa osiedla złożonego z bloków i domków szeregowych. Teraz przy tym łączniku centrum z obwodnicą Jarocina sprzedano ok. 0,5 ha za ok. 1,6 mln zł. – Może tam powstać sklep, budynek mieszkalny lub magazyn. Jest to uniwersalny teren bez oczywiście jakiegoś uciążliwego przemysłu – mówi burmistrz Adam Pawlicki.

Włodarz zapowiada, że na tym nie koniec, bo urząd przygotowuje kolejne dwie działki na sprzedaż w tamtym rejonie. Przetargi mają zostać ogłoszone – jak zaznaczył – „w najbliższym czasie”.

Temat pewnie nie budziłby większego zainteresowania, bo był to przetarg, jakich wiele w ostatnich latach nie tylko na terenie Jarocina, ale w całym regionie. Uwagę przykuwa jednak osoba inwestora, który stał się właścicielem gruntu. – Jest to osoba spoza Jarocina. Nie mogę zdradzić imienia ani nazwiska. Powiem, że to piłkarz reprezentacji narodowej – dodaje włodarz.

Będziemy wracać do tematu.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • J
  JAROCINIAK

  piątek, 26 maja, 2023

  panie Burmistrzu, tak ma pan rację Jarocin jest Bardzo atrakcyjnym miejscem do spania😁, szkoda, że pracować trzeba wszędzie dookoła👍 dziękuję Mieszkaniec😁

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  piątek, 26 maja, 2023

  Ma na imię Karol.

  Odpowiedz
 • R
  RowerzystaFM

  sobota, 27 maja, 2023

  Krychowiak jak nic 😀 nie dostał powołania na czerwcowe mecze to będzie sadził pyry 😀

  Odpowiedz
 • W
  Wojtek

  niedziela, 28 maja, 2023

  Tak, przy okazji może by pasy wymalować (oś jezdni) na wroclawskiej koło mleczarni, ścieżkę rowerową do zalewu odznaczyć od jezdni dopóki jeszcze tam do tragedii nie doszło, o śmieciach po rowach poza centrum Jarocina (okolice torów np.) ul. Moniuszki-tragedia.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz