Reportaż Telewizji Proart w finale ogólnopolskiego konkursu

0
Reportaż naszych redakcyjnych kolegów z Telewizji Proart Tomka Wojciechowskiego i Włodka Więckowiaka dostał się do finału XV edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych "To Nas Dotyczy".

Materiał pt. „Pociągiem na Everest” zrealizowany przez Tomka Wojciechowskiego i Włodka Więckowiaka z Telewizji Proart zakwalifikował się do najważniejszego etapu, który zostanie rozstrzygnięty 15 maja podczas gali Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i Forum Telewizji Lokalnych w Toruniu.

Reportaż Tomka – i operatora Włodzimierza Więckowiaka, który robił zdjęcia do tego materiału z ramienia Telewizji Proart – będzie rywalizował o zwycięstwo w kategorii „Zwyczajni Niezwyczajni” z reportażami: „Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku” Pawła Pachury (Telewizja Sudecka) oraz „Kolorowy świat Sylwii” Krzysztofa Czuby (WTK).

– Nadesłane materiały reprezentują wysoki poziom techniczny i merytoryczny. Są dowodem na to, że obecnie nie ma już różnic pomiędzy tzw. profesjonalnymi telewizjami, a nadającymi w sieciach kablowych telewizjami lokalnymi. Nie widać różnic w sprzęcie, umiejętnościach dziennikarskich i operatorskich oraz w montażu – podkreślają organizatorzy.

W tegorocznej edycji było wiele materiałów o charakterze interwencyjnym, poruszających osobiste historie bądź drażliwe problemy społeczne. „Nadawcy lokalni często sięgają po tematy określane jako misyjne, czyli chętnie pokazują publicystykę, relacje z wystaw artystycznych, przedstawień teatralnych oraz koncertów, które omijają telewizje komercyjne walczące każdego dnia o oglądalność. To właśnie audycje o charakterze misyjnym określają kulturową tożsamość i kultywują dziedzictwo kulturowe lokalnych społeczności” – czytamy w uzasadnieniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick