Reorganizacja kaliskiego szpitala. Dyrektor wydał dwa zarządzenia

0
Pracownicy, pacjenci, dostawcy i ratownicy medyczni. Wszyscy będą mieli mierzoną temperaturę przy wejściu na teren szpitala w Kaliszu. Zarządzenie w tej sprawie wydał w piątek dyrektor tej placówki Radosław Kołaciński. Drugie zarządzenie dotyczy wstrzymania planowych przyjęć oraz części zabiegów.

Praca Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu przechodzi reorganizację. Od poniedziałku 16 marca aż do odwołania zostają wstrzymane: wszystkie przyjęcia planowe oraz wszystkie przyjęcia planowe do zabiegów planowych. Wyjątkami są przyjęcia: ratujące życie, do zabiegów ratujących życie oraz przyjęcia onkologiczne. Zarządzeniem dyrektora wstrzymuje się również wszystkie porady specjalistyczne z wyjątkiem porad wynikających z wcześniejszej hospitalizacji np. zdjęcie szwów i opatrunku gipsowego.

Zarządzenie dotyczy również diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej (badania komercyjne pacjentów przychodzących na pobranie), a w zakresie diagnostyki obrazowej: badania RTG, USG, TK, MRI z wyjątkiem badań związanych z: diagnostyką zleconą z SOR, hospitalizacją w oddziałach szpitalnych i schorzeniami lub podejrzeniami schorzeń onkologicznych.

To jednak nie wszystko. Dyrektor szpitala Radosław Kołaciński wprowadza także obowiązkowy pomiar temperatury ciała dla wszystkich osób wchodzących do szpitala. „Temperatura ciała 37,5 stopnia Celsjusza lub wyższa jest powodem zakazu wejścia na teren szpitala. Nie dotyczy to pacjentów zgłaszających się do SOR w stanie zagrożenia życia oraz pacjentów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej” – czytamy w zarządzeniu przesłanym do mediów.

Temperatura będzie mierzona przez pielęgniarki, położne lub ratowników medycznych przy:

  • wejściu głównym przy ul. Poznańskiej (pracownicy i pacjenci)
  • wejściu do SOR (pracownicy)
  • wejściu do budynku technicznego przy ul. Poznańskiej (pracownicy i dostawcy)
  • wejściu głównym przy ul. Toruńskiej (pracownicy i pacjenci)
  • wejściu do Oddziału Psychiatrycznego (pracownicy i pacjenci).

Pomiar temperatury dotyczy także pracowników Pogotowia Ratunkowego. Dokonuje tego kierownik Pogotowia Ratunkowego lub osoba przez nią wyznaczona.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick