Renta wdowia, jako sposób wsparcia samotnych seniorów? Lewica z nowym projektem ustawy

4
Politycy nieformalnie przygotowują się już do przyszłorocznych wyborów. Partie ogłaszają wizyty w okręgach wyborczych. W spotkaniu z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego pojawili się przedstawiciele Lewicy. Mówiono przede wszystkim o projekcie ustawy o tzw. rencie wdowiej.

Politycy Lewicy przedstawili kilka pomysłów na projekty ustaw, ale dużo czasu poświęcili jednemu – tzw. rencie wdowiej. – Zakładając, że kobieta zostanie wdową, ona ma prawo wyboru. Ma prawo do świadczenia w swojej wysokości plus 50% po zmarłym mężu. To jest bardzo istotne dlatego, że dzisiaj jest możliwość pozyskania, czy uprawnienia do renty rodzinnej, ale tylko w wysokości 85% – mówi Karolina Pawliczak, posłanka Lewicy.

Politycy podkreślają, że Polska jest społeczeństwem starzejącym się i bardzo często zdarza się, że to kobiety żyją dłużej, niż mężczyźni. – W przyszłości – jak przewidują dane demograficzne – takich gospodarstw jednoosobowych emeryckich będzie coraz więcej – dodaje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Na spotkaniu organizowanym przez Lewicę w Ostrowie pojawiło się sporo osób starszych. Dlatego też wiele czasu poświęcono wyżej wymienionemu tematowi, choć politycy zamierzają także proponować inne programy finansowego sparcia wielu grup społecznych i zawodowych.

Warto zadać pytanie, czy budżet państwa na to stać przy inflacji, która wynosi aktualnie 18%. Odpowiedź na to oraz inne pytania znajdziecie w materiale wideo.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Idea renty wdowiej to od dawna oczekiwana społecznie ustawa. Obowiązująca odbiera im prawa nabyte i okrada że świadczeń własnych. To krzywdzące prawo dla wszystkich wdów/ wdowców ,którzy wypracowali własne świadczenia. To okradanie tych ludzi z dorobku życia . Dlatego należy pilnie przeprowadzić zmianę w tej złodziejskiej ustawie. To należy się tym ludziom. To ich pieniądze, ich dorobek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick