Remontują Ogródki Jordanowskie. W połowie przyszłego roku ma w nich tętnić życie

0
Fot. Pixabay
Rozpoczyna się modernizacja Ogródków Jordanowskich przy ul. Kompałły w Ostrowie Wielkopolskim. To część większego projektu wartego 11 mln zł. "Jordanki" staną się wielofunkcyjną strefą aktywności dla ludzi w każdym wieku z mnóstwem atrakcji.

Ogródki Jordanowskie przy ul. Kompałły w Ostrowie Wielkopolskim zostały zamknięte. Stało się to 17 października i przez pewien czas będą niedostępne dla dzieci. Jest to związane z remontem placów zabaw. Metamorfoza ma kosztować blisko 1,8 mln zł, z czego 1,4 mln zł pochodzi z zewnętrznego dofinansowania.

Po zakończeniu prac mają być tam dostępne dla mieszkańców: strefy aktywności dostosowane do wieku użytkowników, tablice edukacyjne, zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych, konstrukcje do zabawy, linarium i zestaw sprawnościowy. Powstaną też boisko wielofunkcyjne oraz stół do ping-ponga, a także zestaw do wspinania. Dorośli będą mogli skorzystać z siłowni zewnętrznej oraz stref relaksu ze stołami do gier. Zamontowana zostanie także toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o tych ostatnich powstaną także: huśtawka, karuzela oraz zestaw integracyjny.

Inwestycja, która ma się zakończył w połowie 2020 roku to część większego planu rewitalizacji miasta, w skład którego wchodzą m.in. remont sali sesyjnej przy urzędzie miejskim i starostwie, modernizacja amfiteatru w parku, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta i opisywane „Jordanki”. Całkowity koszt ma wynieść 11 mln zł z czego 9 mln zł to unijna dotacja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick