Remont w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie

0
Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie właśnie przechodzi remont. Nie jest co prawda duży, bo polega na odświeżeniu ścian, ale wraz z nim zostanie powiększona znajdująca się tam ekspozycja stała. Odwiedzający, po ponownym otwarciu obiektu, będą mogli chociażby dowiedzieć się więcej o artystach znaczących dla polskiej muzyki rockowej, czy przejrzeć dawne czasopisma.

Zajęcia edukacyjne w Spichlerzu Polskiego Rocka w związku z zagrożeniem koronawirusem zostały odwołane. W obiekcie trwa jednak remont. ­– W tym roku mija sześć lat od otwarcia Spichlerza. Drobne prace remontowe polegające na pomalowaniu ścian i zlikwidowaniu małych uszkodzeń, są więc konieczne – mówi dr Marcin Szeląg, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, pod które podlega Spichlerz Polskiego Rocka.
Nowy kolor na ścianach to nie jedyna zmiana, która będzie czekać odwiedzających. – Chcemy zagospodarować przestrzeń nowymi obiektami, które mamy w zbiorach, a których dotychczas nie pokazywaliśmy. Zdobywamy też nowe eksponaty – wyjaśnia Julia Talarczyk ze Spichlerza Polskiego Rocka.

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy bocian właśnie przyleciał do Przygodzic [ZDJĘCIA]

Część eksponatów zostanie też wzbogacona o dodatkowe, obszerne opisy. I tak na przykład zostaną dodane nowe opowieści do zdjęć w strefie „Rock Kobiet”. Po remoncie, w Spichlerzu pojawią się też chociażby: stare magnetofony, oryginalne, dawne czasopisma czy jeszcze więcej zdjęć. ­– Z dotychczasowych rekwizytów dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się między innymi stare telewizory w strefie big-beatu, otrzymane przez muzeum od mieszkańców Jarocina, gotycka suknia Anji Orthodox z zespołu Closterkeller czy glany Renaty Przemyk – mówi Julia Talarczyk.

Spichlerz Polskiego Rocka otwarto w 2014 roku. Na stałe wpisał się w pejzaż miasta, przyciąga też odwiedzających z zewnątrz. Prezentuje przecież historię i rozwój polskiej muzyki rockowej od lat 50. po czasy współczesne. W obiekcie prowadzone są też zajęcia edukacyjne. Obecnie jednak, ze względu na zaistniałą sytuację, Spichlerz jest nieczynny.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick