Remont stołówki kosztował 80 tys. zł. Zobacz, jak bardzo się zmieniła! [ZDJĘCIA]

2
Dzieci w wyremontowanej stołówce Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim / fot. UM Ostrów
To już nie jest zwykła, szara stołówka, jakich wiele. Przynajmniej jeśli chodzi o wygląd. Pomieszczenie, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim jedli obiady, zmieniło się całkowicie. Remont kosztował prawie 80 tys. zł i pomógł w przeprowadzeniu całkowitej metamorfozy.

Kolorowe krzesła, jasne stoliki, zmienione płytki, duże ozdoby na ścianach i oświetlenie, które dodatkowo wprowadza nowy nastrój to najbardziej widoczne elementy remontu stołówki w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Inwestycja nie przeszła niezauważona przez dzieci, które tłumnie odwiedzają każdego dnia to miejsce. Kuchnia wydaje ponad 220 posiłków dziennie nie tylko dla uczniów, ale także przedszkolaków z „piętnastki”.

Remont nie trwał zbyt długo. Pracownicy uwinęli się w kilka tygodni, ale też zakres prac nie był zbyt skomplikowany. Dotyczył w głównej mierze standardowych prac, jak kładzenie płytek, malowanie i montaż lamp. – Dzieciom odnowiona stołówka podoba się bardzo. Są zachwycone kolorowymi krzesłami, stoliczkami i barwnymi obrazami na ścianach. To była niezbędna inwestycja – oczekiwana przez uczniów i ich rodziców – mówi Justyna Uciechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Inwestycję można było przeprowadzić dzięki dotacji z programu „Posiłek w szkole i w domu”. W 2020 roku podobny remont z wykorzystaniem tego dofinansowania przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 7. Wówczas prace kosztowały nieco więcej, bo 100 tys. zł, a dotacja – 80 tys. zł.

Stołówka Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim przed (z lewej) i po remoncie

Stołówka w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim przed (z lewej) i po remoncie / fot. UM Ostrów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick