Remont Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie na finiszu. Będzie można poczuć atmosferę czasów, kiedy pałac odwiedzał Fryderyk Chopin

1
Gruntowny remont Pałacu Książąt Radziwiłłów pochłonął sporo czasu i pieniędzy, ale efekt ma zaskoczyć wszystkich i oddać ducha tego miejsca z czasów, kiedy Antonin odwiedzał słynny kompozytor.

W tej chwili mamy już położone tapety na trzecim piętrze, czekamy na ekipy, które dojadą juz za moment i zaczną kłaść wykładziny – cieszy się Anna Kubiak, kierownik Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Remont nabiera tempa, co widać w każdym zakątku zabytku. Czasu pozostało niewiele – zakończenie modernizacji planowane jest na 20 września. Wszystko po to, by zdążyć przed corocznym Festiwalem Chopniowskim.

Remont zabytku to inwestycja skomplikowana logistycznie. Wszystkie składowe pałacu musiały na ten czas opuścić wnętrze. Trofea myśliwskie, które zajmowały komin w głównej sali pałacu, są przechowywane w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Wszystko wskazuje na to, że obiekt juz wkrótce odzyska dawny blask. Pałac się bardzo zmieni. Zatrudniliśmy w ramach projektu panią projektant, która zrobiła dla nas projekt wyposażenia. Pałac po raz pierwszy będzie urządzony w stylu, a wiodącym stylem będzie biedermeier – mówi Anna Kubiak. Zapowiada się ciekawie – dzięki remontowi pałac nie tylko będzie odświeżony, ale zyska też charakter dziewiętnastowiecznej posiadłości.

Wszystkie środki na remont pałacu pochodzą z budżetu województwa wielkopolskiego – kwituje Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, czyli instytucji, której Pałac Myśliwski w Antoninie podlega. Koszty remontu cały czas rosły i już sięgają pięciu milionów złotych – dodaje dyrektor.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Musze oglądać filmik ale ani razu nawet nie zobaczyłem wnętrza za to rozmowę telefoniczną. Czy ten portal należy do jakiegoś przedszkola czy szkoły na Kościuszki

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick