„Relacje naszego kraju z UE są bardzo napięte” – Miller o praworządności i wolnych mediach w Polsce

7
Leszek Miller, były premier RP i poseł do Parlamentu Europejskiego odwiedził Ostrzeszów, by przyjrzeć się m.in. inwestycjom zrealizowanym w ostatnim czasie na terenie miasta i gminy. Podczas konferencji prasowej opowiedział także o działaniu Parlamentu Europejskiego i jego zdaniu na temat praworządności w Polsce oraz sytuacji wolnych mediów w kraju.

Leszek Miller nie ukrywał, że relacje Unii Europejskiej z Polską są bardzo napięte, a w Brukseli bardzo poważnie rozmawia się na temat praworządności w Polsce. – Czekam na werdykt Trybunału Konstytucyjnego, który powinien mieć miejsce w najbliższych dniach. To będzie miało bardzo duże znaczenie dla naszej obecności w Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny uzna, iż pierwszeństwo prawa europejskiego powinno być oczywistością. Jeżeli nie to Polska znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji – mówił były premier RP.

Nie zabrakło także tematu sytuacji wolnych mediów w Polsce. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję stacji TVN24, ale zdaniem Leszka Millera, bitwa jeszcze się nie skończyła. – Podstawą każdej demokracji jest wolność mediów. W Polsce zachodzi obawa, że bardzo poważna stacja telewizyjna zostanie podporządkowana władzom politycznym. Nie wolno do tego dopuścić i Parlament Europejski wzywa wszystkie instytucje europejskie, szczególnie Komisję Europejską żeby użyły wszelkich instrumentów, aby do tego nie dopuścić – dodał Miller.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Wczoraj obejrzałem fakty w wolnych mediach. Ani słowa o protestach we Francji, Szwajcarii czy walkach ulicznych w Australii gdzie zaczyna się wręcz wojna domowa. Były za to smsy od teściowej do Tuska, uchodźcy w Usnarzu Górnym i super wygrana milionerach. Dziękuję bardzo

  2. Pan Muller nalezy do tych tzw patriotow ktorzy opluwaja nasza Ojczyzne w tym tyglu europejskim .Nie rozumie ze lewctwo ktoremu sluzyl ,jako pacholek Moskwy nie ma racji bytu w Polsce .

  3. Co ten złodziej tu robi? Powinien dawno siedzieć, jak chce mówić o praworządności to niech się najpierw rozliczy z FOZZ i innych afer a potem innych poucza.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick