DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rekordowy nabór! Ilu uczniów aplikowało do szkół ponadpodstawowych w regionie?

Rekordowa rekrutacja do szkół średnich wynika z tego, że przystąpiło do niej 1,5 rocznika. To efekt reformy edukacji z 2014 roku, gdy do szkoły poszły sześciolatki.

Powiat pleszewski
O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Radę Powiatu w Pleszewie ubiegało się o 50% więcej uczniów niż bywało to w latach poprzednich. W rekrutacji brało udział 738 kandydatów, zakwalifikowało się 689, a wolę przyjęcia, w wyznaczonym terminie potwierdziły 654 osoby.

Powiat ostrzeszowski
Z kolei w Ostrzeszowie w naborze do szkół ponadpodstawowych udział wzięło ponad 900 osób. Finalnie do szkół prowadzonych przez tamtejsze starostwo pójdzie przeszło 800 uczniów. By było miejsce dla wszystkich uczniów, dwie placówki zostały rozbudowane. Mowa o Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2.

Powiat krotoszyński
Młodzież z Krotoszyna mogła ubiegać się o przyjęcie do pięciu placówek, dla których tamtejsze starostwo jest organem prowadzącym. Tam liczba kandydatów przyjętych wynosiła 759 osób, a po naborze uzupełniającym, który zakończył się 5 sierpnia wzrosła do 876 uczniów.

Powiat jarociński
W Jarocinie z kolei szkoły podstawowe ukończyło 1130, a do szkół średnich prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie dostało się ich 1288. 68 uczniów nie przeszło pozytywnie pierwszego etapu rekrutacji, jednak w wciąż wolnych pozostaje 70 miejsc. Do tamtejszych placówek aplikowali też uczniowie spoza powiatu.

Powiat ostrowski
Do placówek prowadzonych przez ostrowskie starostwo aplikowało ponad 2 tysiące osób, w tym pół tysiąca chętnych spoza terenu powiatu. Od nowego roku szkolnego otwarte zostanie 75 klas, do których uczęszczać będzie blisko 2500 uczniów.

Wyniki rekrutacji uzupełniającej, a co za tym idzie ogłoszenie ostatecznej listy przyjętych do szkół uczniów, zaplanowano na 16 sierpnia.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    Janek

    wtorek, 9 sierpnia, 2022

    W powiecie ostrowskim bezapelacyjna dominacja IV LO

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz