DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Rekord lekkoatletów KS Stal LA na Mistrzostwach Polski U18

Lekkoatleci KS Stal LA Ostrów Wielkopolski zdobyli 9 medali Mistrzostw Polski U18. Wygrali też klasyfikację punktową z dużą przewagą nad zespołami z Rzeszowa i Radomia.

Fot. KS STAL „LA” Ostrów Wielkopolski

Podczas Mistrzostw Polski U18 w Lublinie, zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego zdobyli aż 122 punkty i wygrali tym samym klasyfikację punktową. Drugie miejsce zajęła drużyna CWKS Resovia Rzeszów z 97 punktami, a trzecie miejsce RLTL GGG Radom – 92 punkty.

Lekkoatleci z Ostrowa zdobyli aż 9 medali w tym dwa złote, pięć srebrnych i dwa brązowe: „Jeszcze nigdy nie zdobyliśmy aż tylu medali podczas Mistrzostw Polski w jednej kategorii wiekowej. Czekaliśmy z tą wiadomością do ostatniej chwili i teraz możemy to ogłosić oficjalnie: TRÓJKA NASZYCH ZAWODNIKÓW BĘDZIE REPREZENTOWAĆ POLSKĘ NA MISTRZOSTWACH EUROPY u18 w Bańskiej Bystrzycy” – czytamy na fanpage’u KS „Stal” LA Ostrów Wielkopolski.

Zawodnicy ostrowskiego klubu reprezentowali lub będą reprezentować kraj w zawodach rangi europejskiej i światowej. W tym także podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu:

  • Marcin Karolewski – Igrzyska Olimpijskie w Paryżu
  • Patryk Wykrota – Mistrzostwa Europy w Rzymie – bieg na 200m
  • Olga Szlachta – Mistrzostwa świata u20 w Limie (Peru) – trójskok
  • Inga Kanicka – Mistrzostwa świata u20 w Limie (Peru) – bieg na 200m
  • Lena Kanicka – Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy – skok w dal
  • Eryk Krakowski – Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy – bieg na 100m
  • Aleksander Wojtasik – Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy – bieg na 200m


Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj regularnie bezpośrednio na wlkp24.info.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz