Rekonstrukcja historyczna Bitwy pod Granowcem [ZAPROSZENIE]

1
To będzie niezapomniane widowisko. Fani rekonstrukcji historycznych będą mogli obejrzeć inscenizację przedstawiającą Bitwę o Granowiec. Odbędzie się ona 24 lutego w Parku Rekreacyjno-Sportowym w Granowcu.

Zbliża się wielkie wydarzenie historyczne. Pasjonaci zrekonstruują 24 lutego Bitwę o Granowiec. Widowisko zostanie poprzedzone uroczystościami przy pomniku św. Floriana (skrzyżowanie ulic Odolanowskiej, Kolejowej i Wiejskiej), a następnie zostaną złożone kwiaty przy Kapliczce Powstańców Wielkopolskich. Uczestnicy przemaszerują wraz z orkiestrą i grupą rekonstrukcyjną do Kościoła Parafialnego, gdzie odbędzie się msza św. za poległych i zmarłych powstańców.

Bitwa odbędzie się na terenie Parku Rekreacyjno-Sportowego, gdzie zgromadzą się „wojska” po zakończeniu uroczystości w kościele. Po jej zakończeniu będzie można posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej oraz poczęstować się grochówką wojskową.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Świetny pomysł…szkoda tylko,że u organizatorów( może ktoś z nich to przeczyta?) tak kiepsko ze znajomością języka polskiego -pisze się 24.LUTEGO, a nie 24 LUTY!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick