Recydywista chciał udusić mieszkankę powiatu krotoszyńskiego? Postawiono mu zarzuty

0
zdjęcie poglądowe
"Uduszę cię i zabiję!" z takim okrzykiem na ustach 59-latek miał zaatakować mieszkankę powiatu krotoszyńskiego. Mężczyznę miał odciągnąć sąsiad. O ataku zostały powiadomione służby, a mężczyzną zajął się prokurator. Jak ustalili śledczy, miał on dopuścić się ataku w warunkach recydywy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W Prokuraturze Rejonowej w Krotoszynie trwa postępowanie przeciwko 59-latkowi, któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa mieszkanki powiatu krotoszyńskiego. – Podejrzany wykorzystując, że pokrzywdzona znajdowała się samotnie na podwórzu swojej posesji, podbiegł do niej i krzycząc, że „ją udusi i zabije” następnie obiema rękoma działając w zamiarze pozbawienia życia złapał ją za szyję zaciskając na niej palce oraz wciskając kciuku w krtań powodując przy tym trudność w oddychaniu oraz obrażenia ciała w postaci zsinień i zadrapań – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Atak został przerwany przez mężczyznę, który przebywał w sąsiedztwie, a napastnik trafił w ręce policji. – Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz dwa kolejne dotyczące pokrzywdzonej i jej koleżanki przed 6 maja 2019 roku, kiedy doszło do ataku – dodaje.

Jak informuje prokurator, mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Złożył wyjaśnienia, w których zakwestionował swój udział w tym zdarzeniu. – W związku z tym, że mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy kwalifikowanej, czyn, którego się dopuścił, jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa, prokurator wystąpił do sądu o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego, który został uwzględniony – wyjaśnia Maciej Meler.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick