Realizm iluzji – fotografie, które trzeba zobaczyć

0
W ostrowskiej Galerii Sztuki Współczesnej można oglądać wystawę pt. „Realizm iluzji”. To wędrujący po kraju zbiór fotografii 57 autorów reprezentujących Okręg Dolnośląski Związku Polskich Artystów Fotografików. Kuratorem wystawy jest znany ostrzeszowski twórca, Stanisław Kulawiak. Każdy uczestnik w inny sposób interpretuje zjawisko realizmu iluzji w fotografii, a każda interpretacja jest ciekawa i niepowtarzalna.
Wystawa „Realizm iluzji” pokazuje różnorodność postaw i zagadnień formalnych, z których wszystkie służą do próby opisania świata za pomocą fotografii. Wielka rozmaitość stanowisk i światopoglądów wynika ze spotkania ukształtowanych osobowości artystycznych, które wyznają pewne fotograficzne zasady i pozostają im wierne. […] Każde rozwiązanie jest słuszne i niepowtarzalne, ponieważ w sztuce prawdą jest wszystko, co wypływa z rzeczywistych rozważań artysty. Iluzja zmienia świat, wpływa na każdego z nas, ubarwia życie, fascynuje artystów – tak pisze Joanna Mielech, autorka tekstu do katalogu wystawy.
Wystawę fotograficzną pt. „Realizm iluzji” można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej do końca lipca.
Kurator wystawy: Stanisław Kulawiak
Organizatorzy: Okręg Dolnośląski Związku Polskich Artystów Fotografików,
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu — Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)
redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick