DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ratusz w remoncie. Co się zmieni, za ile i kiedy koniec prac? [WIDEO]

Trwa remont ratusza w Pleszewie. Budynek z zewnątrz był miejscami już zniszczony. Samorząd pozyskał dotację na odnowienie zabytkowego budynku.

CZYTAJ TEŻ: Zjechał z drogi i uderzył w mur. Za kierownicą 57-latek

Rozpoczął się remont budynku ratusza w Pleszewie. Wokół budynku rozstawiono już rusztowania i rozpoczęły się prace związane z remontem dachu. Oprócz tego odnowione zostaną okna, drzwi oraz elewacja.

– Remont nie zakłóci pracy urzędu. Urząd będzie otwarty w godzinach urzędowania. jedyne komplikacje mogą wynikać z samego wejścia do ratusza, ponieważ w różnym czasie może funkcjonować wejście główne bądź wejście od tyłu – wyjaśnia Anna Bogacz, rzecznik prasowa pleszewskiego urzędu.

Na czas remontu został wyłączony parking na tyłach ratusza. Po godzinach pracy urzędników korzystali z niego mieszkańcy okolicznych ulic. Teraz nie będą mieli takiej możliwości.

Wymiana dachu i naprawa części konstrukcji dachowej będzie kosztować ok. 900 tys. zł. Elewacja to jeszcze wyższy wydatek, bo rzędu ok. 2 mln zł. Władze miasta dały – jak mówią – dość długie terminy wykonania prac ze względu na fakt, że budynek ratusza jest obiektem zabytkowym. – Wiemy, że warunki pogodowe mogą być różne, w związku z tym remont elewacji będzie zakończony do grudnia, a do października wykonany zostanie remont dachu – wyjaśnia Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza Pleszewa.

Więcej w materiale wideo.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz