Ratownicy znów strajkują. Będą brali wolne?

2
Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zaplanował na październik ogólnopolską akcję "Dni bez ratownika". Etatowcy, którzy zdecydują się do niej dołączyć, w trakcie co najmniej jednego z weekendów mają wziąć wolne.

Ratownicy podkreślają, że ich protest nie jest wymierzony w pacjentów ani pracodawców, tylko w rząd, który – ich zdaniem – od miesięcy lekceważy postulaty płacowe i nie wywiązuje się z wypłaty obiecanych podwyżek.

– W naszym szpitalu w Jarocinie sytuacja jest dobra, bo tutejsze kierownictwo wywiązało się z obiecanych podwyżek,  to ze swoich nie chce wywiązać się ministerstwo zdrowia – mówi Tomasz Raźniak, NSZZ Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski.

Stąd decyzja o podjęciu akcji pod nazwą „W październiku spędź więcej czasu z rodziną”. Będzie ona polegać na protestach w każdy weekend października, począwszy od 5 dnia miesiąca.

Na razie nie wiadomo w których dokładnie szpitalach w naszym regionie odbędą się takie protesty. Wciąż toczą się rozmowy z ministerstwem zdrowia.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze! niech jeszcze policja dołączy i straż, zarobki na wykonawczych stanowiskach niedługo będą wysokości płacy minimalnej

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick