Raszkowska Karta Rodziny 3+ także w Ostrowie, zmiany w Ostrowskiej Karcie

1
Mieszkańcy gminy Raszków będą mogli korzystać z ostrowskich "dobrodziejstw" posiadając Raszkowską Kartę Rodziny 3+. Dzisiaj samorządy podpisały porozumienie w jakich punktach i na jakich zasadach będą honorowane zniżki dla rodzin wielodzietnych. Oferta dla niektórych może okazać się bardzo korzystna.

Raszkowska Karta Rodziny 3+ ruszyła z dniem 1 lutego bieżącego roku. Na starcie do programu przystąpiło dziewięciu partnerów, liczba rośnie w górę. Dzisiaj w Ostrowie Wielkopolskim potwierdzono współpracę samorządów ostrowskiego i raszkowskiego. – Od 1 czerwca będziemy mieli zniżki dla mieszkańców gminy i miasta Raszków. Oferujemy zniżki w wysokości 50% w naszych obiektach: na lodowisku, w Muzeum i w kinie „Komeda” na seanse organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury – ogłosiła dzisiaj prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. W przeliczeniu dla na przykład pięcioosobowej rodziny kwota zniżki może wynosić kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt złotych.

O porozumienie zabiegał burmistrz gminy i miasta Raszków Jacek Bartczak, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkańcy gminy często więcej czasu wolnego spędzają na rekreacji z Ostrowie Wielkopolskim. Zależy mu także na poszerzeniu oferty Raszkowskiej Karty Rodziny 3+. – W gminie Raszków mamy około 170 rodzin wielodzietnych, które mogą ubiegać się o uzyskanie kart. Liczymy, że programem zainteresowane będą wszystkie – mówi.

Z kolei bardzo dobrze radzi sobie Ostrowska Karta Rodziny 3+, która działa od końca 2013 roku. Obecnie wydano 3764 karty, korzysta z nich 381 rodzin, zniżki oferuje 205 partnerów. W całym Ostrowie jest są 594 rodziny wielodzietne upoważnione do korzystania z programu, w tym 505 rodzin posiadających troje dzieci, 70 rodziny, w których jest czworo dzieci i 19 rodzin, gdzie dzieci jest powyżej czterech.

Uwaga! Właśnie wprowadzono kilka istotnych zmian w programie Ostrowska Karta Rodziny 3+, szczegóły w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ja zakupów w ostrowie nie robię. Mam ogólnopolską KDR i nie przydaje w ostrowie bo ostrów honoruje tylko Ostrowską KDR. Wybieram inne miasta. Do kina jadę do Kalisza, na zakupy też Poznań Wrocław Kalisz. Nie wiem dlaczego ostrowskim przedsiębiorcom nie zależy żeby ludzie z powiatu robili zakupy w ostrowie? No dobra do maka jadę do ostrowa 😀

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick