DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Raszków zmienia schronisko dla zwierząt i wprowadza nowe zasady

Koniec współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim? Gmina Raszków podpisała umowę z podobną instytucją zlokalizowaną w Niedźwiedziu. „Bezdomne psy zostaną odebrane i opiekę nad nimi sprawować będzie Schronisko dla bezdomnych zwierząt Azyl” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez ten samorząd.

Nie oznacza to jednak, że każdy mieszkaniec gminy może zadzwonić do tego schroniska. Procedura wygląda nieco inaczej: „zgłoszenia dotyczące bezdomnych zwierząt z terenu Gminy i Miasta Raszków należy kierować do Urzędu Gminy i Miasta w Raszkowie, Rynek 32, pokój nr 4 lub pod numerem telefonu: 62 734 49 07”.

Umowa pomiędzy tym samorządem a schroniskiem w Niedźwiedziu obowiązuje od 1 kwietnia 2023 roku. „W nagłych przypadkach, poza godzinami pracy Urzędu Gminy i Miasta Raszków, można kontaktować się z funkcjonariuszami policji” – czytamy dalej.

Gmina Raszków nie po raz pierwszy rewiduje istniejące umowy. W grudniu 2021 roku zrezygnowała z usług Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim na rzecz Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie (obecnie Wielkopolskie Centrum Recyklingu).

Będziemy wracać do tematu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz