Raport z trasy Europa – Azja. Dzień #3 – Przystanek u Polki [ZDJĘCIA]

0
Trzeci etap podróży z Europy do Azji przez Bałkany w wykonaniu Kamila Sierańskiego i Macieja Leńczuka przebiegł pod znakiem wymagających podjazdów. Chłopaków spotkała kolejna niespodzianka. Tym razem zatrzymali się w pensjonacie prowadzonym przez... Polkę.

Trasa z Zadaru do Szybeniku miejscami przypominała dwa poprzednie odcinki. Aklimatyzacja rowerzystów przebiega coraz lepiej. Cały czas obserwują swoje organizmy i w porę reagują, by ustrzec się przed kontuzjami bądź nieumiejętnym rozłożeniem sił. A to mogłoby się odbić na nich podczas kolejnych etapów.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Tym razem także nie brakowało pewnej niespodzianki. – Dotarliśmy do Zaboricia. To niewielka miejscowość ok. 15 km od Szybenika. Dostaliśmy zaproszenie od Polki prowadzącej tu pensjonat. Polecił nam ją mój znajomy. Być może spędzimy tu cały wieczór i noc, a w dalszą trasę ruszymy jutro rano. Jeszcze nie zdecydowaliśmymówi Maciej Leńczuk.

Kolejne „Raporty z trasy Europa – Azja” codziennie na wlkp24.info oraz we wtorki i piątki w Telewizji Proart tuż po Wydarzeniach.

Raport z trasy Europa – Azja:
Dzień #1, Dzień #2, Dzień #3 (tu jesteś)


Filip Salamon to uśmiechnięty 8-latek, który na co dzień walczy z poważnymi problemami. Największym z nich jest autyzm. – Nie ukrywamy, iż jest to przeciwnik bardzo ciężki i trudny do rozpracowania, a przede wszystkim ogromnie wymagający – mówią zgodnie rodzice. Dlatego też w ich głowie zrodził się pomysł, by zainicjować akcję „Filipowe Kilometry – Walczymy z autyzmem”. – Cel jest prosty. Dołącz do rywalizacji w aplikacji Endomondo. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, w pierwszych dwóch edycjach akcji wzięło udział ponad 4200 uczestników. Efekt? 9mln Filipowych kilometrów. Akcja nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie uczestników. To właśnie oni pchnęli ją na właściwe tory wlewając w nasze serca nadzieję – mówi tata Filipa, Dawid.

Zebrane podczas podróży pieniądze trafiają na konto Filipa w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i są w całości przeznaczone na jego bieżącą terapię i rehabilitację. Również dochód ze sprzedaży gadżetów akcji m.in. koszulek rowerowych „Filipowe kilometry” jest na bieżąco przekazywany na leczenie Filipa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick